Kaj takšnega navijači Dinama ne pomnijo, modri v veliki krizi

Nogomet 22. Sep 202410:00 1 komentar

V hrvaškem nogometnem okolju se prah še ni polegel po blamaži Dinama v Münchnu (2:9), ko so Zagrebčani poskrbeli za nov fiasko. V soboto zvečer so doživeli poraz proti predzadnjeuvrščeni ekipi hrvaške lige.

Kaj takšnega navijači Dinama ne pomnijo že dolgo. Zagrebški modri so se po odmevnem porazu v Münchnu, ko jih je Bayern v uvodnem krogu lige prvakov razbil s kar 9:2, komaj pobrali, a že je sledil nov udarec.

Pod vodstvom začasnega trenerja Sandra Perkovića, ki je Dinamo prevzel potem, ko je službo sredi tedna izgubil Sergej Jakirović, so s kar 4:1 izgubili pri Slavenu Belupo. Za moštvo iz Koprivnice, ki ima zgolj 30.000 prebivalcev, je bila to celo prva zmaga v tej sezoni hrvaškega prvenstva.

Perković ni iskal izgovorov: “Moja naloga je bila, da ekipo pripravim na to tekmo, a očitno nisem uspel. Odgovornost je samo moja, nič ne morem zameriti igralcem. Cel teden je bil za nas zelo težak. Petkov trening je bil eden najboljših, kar sem jih videl, pa sem v Dinamu že dolgo. Tudi fokus na sestanku pred tekmo je bil odličen, toda … Imeli smo več kot dovolj priložnost, po drugem prejetem golu pa smo enostavno razpadli.”

Gostje so v Koprivnici povedli prek Bruna Petkovića v 32. minuti, a so domači izenači v dodatku prvega polčasa. V drugem delu pa so zmagovalca odločili s tremi zadetki v desetih minutah.

Za Dinamo je to četrti zaporedni poraz, saj so pred tekmo z Bayernom izgubili tudi derbi s Hajdukom (1:0) in prijateljsko tekmo s Trnjem (2:1). Zadnjo zmago so dosegli pred slabim mesecem dni, ko so si v Bakuju z zmago nad Karabagom (2:0) zagotovili nastop v ligi prvakov.

Dinamo je na lestvici HNL trenutno na tretjem mestu, štiri točke za vodilnim Hajdukom, ki je v soboto s 4:1 nadigral Gorico. A bolj kot slavje Splitčanov na Hrvaškem in tudi drugod v regiji odmeva nov poraz Zagrebčanov …