Kazahstan – Slovenija v živo na SK: vrnitev na začetek pravljice (VIDEO)

Nogomet 10. Okt 202411:44 0 komentarjev
Slovenija je marca letos v Kazahstanu zmagala po preobratu v drugem polčasu. FOTO: Guliverimages.

Kazahstan in Slovenija se bosta v nedeljo ob 15.00 v Astani pomerila na tekmi 4. kroga lige narodov. Dvoboj si v živo oglejte v prenosu na Sportklubu 1.

Slovenija se je s Kazahstanom merila že v kvalifikacijah za letošnje evropsko prvenstvo, ko so se slovenski nogometaši na Euro uvrstili šele drugič v zgodovini in kar 24 let po debiju na velikih tekmovanjih, ki je prišel na EP 2000.

Slovenci so pohod na turnir stare celine, ki ga je gostila Nemčija, začeli prav v Astani. Pravljica se je začela 23. marca 2023. Na polčas so sicer varovanci Matjaža Keka odšli v zaostanku, a kot vsaka spodobna pravljica, ima tudi ta slab začetek in dober konec. Za preobrat sta zadela David Brekalo in Žan Vipotnik ter tako Sloveniji začela tlakovati pot do drugega mesta v skupini.

Prav proti Kazahstanu so Slovenci tudi sklenili kvalifikacije, ko so v živčni tekmi potrdili vozovnico za Nemčijo. Tudi lanski novembrski obračun v Stožicah se je končal s slovensko zmago z 2:1. Slovenija se je na veliko tekmovanje uvrstila šele četrtič v zgodovini moške članske reprezentance.

Kazahstan – Slovenija prenos v živo:

KDAJ: Nedelja, 13. oktobra ob 15.00
KJE: Astana
PRENOS V ŽIVO: Sportklub 1

Leta 2023 sta prišla sploh prva dva medsebojna obračuna med reprezentancama Kazahstana in Slovenije. Usoda je želela, da se že letos znova pomerita v ligi narodov. Tokrat na prvem dvoboju ni bilo tesno, po zaslugi hat-tricka Benjamina Šeška je Slovenija suvereno slavila s 3:0.

V nedeljo Slovence čakajo prave zimske razmere. V sredo so z Brnika v Oslo poleteli ob približno 20 stopinjah Celzija. Na Norveškem se je temperatura med dvobojem spustila malce pod 10 stopinj. Medtem ko je slovenske nogometaše v kazahstanski prestolnici pričakal hud mraz.

Živo srebro se na dan tekme ne bo povzpelo nad ledišče, v času tekme pa so napovedane štiri stopinje pod ničlo. Ob tem bo občutek mrazu še bolj izrazit, zaradi severnega vetra.

Kako vam je všeč N1? Kaj bi izboljšali?

Dragi bralci in bralke, pomagajte nam izboljšati N1. Kaj pogrešate, kaj vam je všeč, česa ne marate? Pripravili smo kratko anketo o zadovoljstvu bralcev, reševanje traja približno pet minut, anketa pa je anonimna. Povezava do ankete: https://n1slovenija.1ka.si/raziskava-branosti