Konec 28 let dolge španske neporaženosti

Nogomet 3. Sep 20219:12 0 komentarjev
Švedska

Španci so na gostovanju v Solni v kvalifikacijah za svetovno prvenstvo doživeli prvi poraz po letu 1993. Španski krvnik je bil Viktor Claesson.

Od Kobenhavna do Solne. Tako bi najhitreje opisali 28-letni španski niz brez poraza v kvalifikacijah za svetovno prvenstvo.

Potem ko je furija leta 1993 “položila orožje” proti takrat aktualnim evropskim prvakom Dancem, so v naslednjih 28-letih ostali neporaženi 66 tekem zapored. V tem času so Španci nanizali 52 zmag in 14 remijev.

Izjemen španski niz je prekinil Viktor Claesson, ki je v 56. minuti izkoristil podajo Dejana Kuluševskega in zadel za veliko zmago Švedske z 2:1. Prvi so sicer zadeli gostje, ko je v peti minuti v polno meril debitant Carlos Soler, medtem ko je za Švede hitro izenačil Alexander Isak.

Španci so imeli večjo posest (31:69), vseeno pa so morali priznati premoč Skandinavcem, ki so v odličnem položaju za 1. mesto v kvalifikacijski skupini B. Po treh tekmah imajo maksimalen izkupiček devetih točk oziroma dve več od Španije, ki ima odigrano tekmo več.