Nogometaši Primorja preživeli zaključni juriš Koprčanov (VIDEO)

Nogomet 19. Okt 202419:46 > 22:15 0 komentarjev
Koper - Primorje

Nogometaši Primorja so na zadnji sobotni tekmi 12. kroga Prve lige Telemach v gosteh s 4:3 premagali Koper.

Primorje je na Bonifki presenetilo ekipo Kopra, ki se je doslej ponašala z najboljšo obrambo lige. Po zmagi proti Olimpiji v prejšnjem krogu so domači – še brez okrepitve Damjana Boharja – tokrat pokazali precej slabšo predstavo, to pa so znali izkoristiti tokrat precej bolj željni varovanci Milana Anđelkovića, ki so sicer ostali sedmi, a so že pri 15 točkah. Koper jih ima 20.

Ajdovci so tekmo začeli odlično, v šesti minuti so povedli, potem ko je po podaji z leve strani na drugi vratnici do žoge prišel Semir Smajlagić ter zabil svoj peti gol sezone.

Za še večji šok so sinovi burje poskrbeli že v deveti minuti, ko je po protinapadu s 15 metrov po novi podaji Matica Zavnika zadel Domagoj Babin.

Omar El Manssouri je v 20. minuti sprožil prvi koprski strel, a je bil ta nenatančen, boljši je bil poskus z volejem Harisa Dedića na drugi strani v 23. minuti, vendar je bil na mestu Metod Jurhar.

Gašper Tratnik je pri Primorju moral prvič posredovati v 24. minuti, a tudi takrat ni imel težkega dela, a pred tem je žoga v roko zadela Gašperja Petka, nakar je Dejan Balažič pokazal na belo piko.

Petar Petriško, ki je bil premalo natančen v 40. minuti, je v 27. minuti zanesljivo izvedel enajstmetrovko za 1:2, tudi zanj je bil to peti gol sezone. Denis Popović je v 36. minuti imel na voljo prosti strel z roba kazenskega prostora in namučil Tratnika.

V 41. minuti pa je Primorje spet povečalo prednost, Smajlagić je še enkrat več dokazal, da se letos izvrstno znajde v kazenskem prostoru, ko je v mrežo preusmeril žogo za svoj šesti gol sezone, s čimer se je na vrhu lestvice strelcev pridružil Dariu Vizingerju iz Mure in Armandasu Kučysu iz Celja.

V prvi minuti drugega polčasa je ajdovska ekipa vodila že s 4:1, ko je po številnih odbojih z volejem z desetih metrov zadel Gašper Petek. Koprčani so nato prišli do nekaj strelov, ki pa jih je imel Tratnik pod nadzorom, tudi Primorje pa bi kaj lahko še povečalo naskok.

Večji del je nato sicer minil v igri med obema kazenskima prostoroma, Primorje je še naprej dobro preprečevalo koprske namere, a so izbranci Oliverja Bogatinova v 82. minuti le zmanjšali zaostanek po golu Isaaca Matonda. Zaključni pritisk Koprčanov je prinesel še en zadetek, Tomi Jurić je namreč v tretji minuti dodatka zadel za 3:4, česa več pa ne.

Koper bo v 13. krogu prihodnjo nedeljo gostil Bravo, Primorje pa dan prej Nafto.