Krka po zmagi proti prvakom v dodatne kvalifikacije

Nogomet 19. Maj 202119:43 0 komentarjev
Nogometaši Krke so si zagotovili drugo mesto (Foto: NK Krka)

V Slovenski drugi nogometni ligi smo dobili odgovor, kdo potuje v dodatne kvalifikacije za uvrstitev v prvo ligo. Z zmago proti vodilnim Radomljam je to uspelo nogometašem Krke.

Radomlje so si že dva kroga pred koncem zagotovile naslov prvaka v drugi ligi. Zato je bil derbi vodilnih ekip precej večjega pomena za Krko, ki bi si z zmago zagotovila drugo mesto in s tem uvrstitev v dodatne kvalifikacije za prvo ligo.

Krka je povedla z golom Marka Dušaka v 55. minuti. Prednost je 15 minut za njim povišal Marko Huč in Krka je bila na pragu odmevne zmage. Za nemirnejši zaključek domačih je z znižanjem zaostanka poskrbel Senad Jarović, a zmaga je ostala v Novem mestu (2:1).

Nogometaši Nafte, prvi zasledovalci Krke, so s kar 6:1 odpravili Bilje. Za Novomeščani še naprej zaostajajo za štiri točke, krog pred koncem je torej prednost Krke neulovljiva. Lendavčani so se prebudili prepozno. V zadnjih petih krogih so resda pobrali 13 točk od možnih 15, možnosti za uvrstitev v prvo ligo so tako zapravili predvsem s slabšo prvo polovico sezone.

Z zmago nad prvaki druge slovenske lige smo si zagotovili drugo mesto in dodatne kvalifikacije za preboj med elito slovenskega nogometa. Bravo, ekipa!” Tako se je glasil zapis NK Krka na Facebooku po koncu tekme. Vprašanje ostaja, kdo bo v prvi ligi zasedel deveto mesto in bo tako za Krko predstavljal zadnjo oviro pred vrnitvijo v elitno druščino. Tam so Krkaši nazadnje igrali v sezoni 2015/16.

Možni nasprotniki v dodatnih kvalifikacijah so trenutno Celje, Tabor, Koper in Aluminij. Zagotovo bo v naslednji sezoni v drugi ligi nastopala Gorica, ki je v prvi ligi obsojena za zadnje mesto.