Maribor v zadnjih sekundah potopil Vojvodino (VIDEO)

Evropa 8. Avg 202422:15 7 komentarjev

Nogometaši Maribora so na prvi tekmi tretjega kroga kvalifikacij konferenčne lige v Ljudskem vrtu premagali Vojvodino (2:1). Vijolični so do zmage prišli v 97. minuti, ko je v polno zadel El Arabi Hilal Soudani.

Izbranci Anteja Šimundže so pred domačimi gledalci zapravili priložnost, da bi se še z boljšo popotnico odpravili na povratni obračun. Pri vodstvu z 1:0 so imeli zadnjih 20 minut še igralca več, a so si privoščili napako, tako da so Vojvodini omogočili izenačenje. Hilal Soudani pa je v izdihljajih tekme vendarle poskrbel za rahlo prednost Maribora. Štajerci bodo v primeru uspeha v zadnjem kvalifikacijskem krogu igrali proti zmagovalcu dvoboja med finskim Ilvesom in švedskim Djurgardnom, prvi obračun se je končal z 1:1.

Mariborčani so v prvem polčasu bili bolj ali manj enakovreden boj z gosti iz Novega Sada. Ti so sicer prvi na tekmi streljali, ko je v sedmi minuti poskusil Njegoš Petrović z 20 metrov, zatem je dvakrat zapovrstjo neuspešno streljal Maks Barišić, obakrat je bil na mestu vratar gostov Lazar Carević.

Sledilo je obdobje brez posebnih priložnosti na eni ali drugi strani, je pa v 40. minuti najprej zgrešil Josip Iličić, v 45. pa je preslabotno z roba kazenskega prostora streljal Marko Božić.

Vrhunci tekme med Mariborom in Vojvodino:

V 50. minuti je Iličić izvedel prosti strel z dobrih 20 metrov, vendar je meril malce previsoko, v 58. minuti pa je tudi poskrbel za vodstvo. Po prekršku nad Božićem je sodnik pokazal na belo piko, Iličić se je odločil za strel, ki pa mu ga je Carević obranil, vendar je bil izkušeni Jojo nato prvi pri odbiti žogi in jo poslal v mrežo.

Vojvodina je bila blizu izenačenju v 66. minuti, ko je Petrović z 18 metrov zadel prečko mariborskih vrat, tri minute pozneje pa je srbski klub na zelenici ostal le z deseterico, saj je Slobodan Medojević dobil rdeči karton zaradi prekrška nad Janom Repasom.

Iličić bi lahko že v 73. minuti unovčil številčno prednost, vendar je le za malce zgrešil cilj, potem ko se je lepo otresel svojega čuvaja. Hilal Soudani v 75. minuti prav tako ni premagal Carevića po Iličićevi podaji.

Namesto povišanja vodstva pa je sledilo izenačenje. V 77. minuti je Caleb Zady Sery namreč zadel malce z leve strani kazenskega prostora ob bližnji vratnici. Vojvodina je bila blizu novemu zadetku še v 96. minuti, vendar na srečo Mariborčanov ni bilo nobenega od gostov pred vrati po podaji v sredino.

Zato pa je v naslednji minuti Maribor le prišel do zasluženega zmagovitega zadetka, ko je po podaji z desne strani z glavo zadel Hilal Soudani.

Maribor - Vojvodina 2:1 (0:0)