Celjani resno tekmo spremenili v strelske vaje (VIDEO)

Evropa 10. Jul 202416:57 > 17:08 5 komentarjev
Celje Maccabi tel Aviv Aljoša Matko

Nogometaši Celja so odlično začeli kvalifikacije za ligo prvakov. Nasprotnik grofov je bila estonska Flora iz Talina, v taboru slovenskih prvakov pa so po gostovanju lahko zelo zadovoljni, saj domov odhajajo s popotnico visoke zmage (5:0).

Celjani so od prve minute zagospodarili na igrišču in pokazali, da so za dve ravni boljši od estonskih prvakov.

Ustvarili so si toliko priložnosti, da bi lahko mirno zmaglai tudi z 10:0, na koncu pa se niti nad tem izkupičkom ne bodo pritoževali. Večji del posla so opravili v prvih desetih minutah tekme, ko sta v polno merila Aljoša Matko in Damjan Vuklišević. Na 3:0 bi lahko Celjani povišali že v 21. minuti, ko je Luka Menalo izsilil strel z enajstih metrov, a je Matko veliko priložnost zapravil s strelom v prečko.

Na 4:0 je sredi drugega polčasa z bliskovitim prodorom in solo akcijo v drugem polčasu postavil Jamajčan Rolando Aarons, ki je v igro vstopil le pol minute pred prvencem v dresu grofov, končni izid pa je v 90. minuti postavil Tamar Svetlin. Povratna tekma bo na sporedu v torek na Stadionu Z’Dežele, in sicer ob 19. uri.

Potek srečanja:

KONEC TEKME

90. minuta: Po zmedi v obrambi Estoncev se je na listo strelcev vpisal še Tamar Svetlin.

85. minuta: Tamar Svetlin je sprožil z leve strani in ni dosti manjkalo, da bi na Le Coq Areni odjeknila “petarda”.

80. minuta: Izven konteksta: Medtem potencialni tekmec Celja v naslednjem krogu Slovan iz Bratislave doma že pred koncem prvega polčasa vodi proti makedonski Slogi z 2:0.

75. minuta: Nekaj osvežitev v postavi Celja. Igro zapuščata Karničnik in Menalo, v igro pa sta vstopila Denis Popović in Nino Kouter.

71. minuta: GOOOOOOOOOL! Takoj po vstopu v igro je Jamajčan Rolando Aarons švignil po desni strani in žogo spravil med nogama Grunvalda za 4:0. Tekma je odločena!

63. minuta: Očitno je šel danes 21-letni Kučys z nekom stavit, da ne bo zabil gola, kajti lepše priložnosti verjetno ne bo več dobil. Tokrat je po podaji Žana Karničnika sam krenil proti vratom in spet … zgrešil.

57. minuta: Kučys je imel že tretjo “smrtno” priložnost za zadetek, a očitno danes mladi Litovec ni pri strelu. Minuto kasneje je do strela z roba kazenskega prostora prišel Matko … naravnost v rokavice Grunvalda.

51. minuta: Estonski čuvaj mreže je trčil z Menalom, ki je za nekaj sekund obležal na tleh.

49. minuta: Po kotu je z glavo poskusil Vuklišević, Grunvald je bil na mestu.

KONEC PRVEGA POLČASA

45.+1 minuta: GOOOOOOOOOOOOOOOOL! Slovenski prvaki so spet pletli mrežo okoli kazenskega prostora, po predložku z desne strani je žogo 15 metrov od vrat dobil Mark Zabukovnik, takoj pomeril z levico – poooood prečko!

42. minuta: Obležal je Kučys. V noge mu je “padel” vratar Grunvald in povzročil bolečine v kolenih Litovca.

38. minuta: Najlepša priložnost za zadetek domačih. S 25 metrov je na gol Celjanov pomeril Markus Soomets.

25. minuta: Žan Karničnik je ogrel dlani vratarja Everta Grunvalda. Slovenski reprezentant je poskusil s kakšnih 20 metrov in močno namučil čuvaja mreže domačih.

21. minuta: Luka Bobičanec je zaposlil soimenjaka Luko Menala, ki je preigral bočnega branilca in priigral enajstmetrovko. Izvajal jo je Matko, ki pa je z bele točke zatresel prečko.

14. minuta: Prva priložnost naposled tudi za domače. Predložek v sredino kazenskega prostora in poskus strela z glavo, ki pa sploh ni šel proti golu. Matjaž Rozman je za zdaj brez dela.

12. minuta: Še ena priložnost! Armandas Kučys bi skoraj povedel prvake v vodstvo s 3:0, a je bila tokrat estonska obramba na mestu.

10. minuta: GOOOOOOOOOOOOOOOOL! Po kotu Celja je odbitek dovolj dobro sprejel Damjan Vuklišević in po “štopanju” okroglo usnje zatlačil pod prečko!

7. minuta: GOOOOOOOOOOOOOOOOL! Po predložku z leve strani je bil osamljen kot duh Aljoša Matko, ki je žogo šolsko poslal v mrežo.

2. minuta: Celjani so imeli že zelo zgodaj prvo priložnost in nakazali kam bo šla današnja tekma.

Začetni enajsterici:

Lineups provided by Sofascore

Pred tekmo:

Za slovenske klube se začenja nova evropska sezona. Prvo dejanje bo odigrano v estonski prestolnici Talin, kjer nogometaši Celja v prvem krogu kvalifikacij za ligo prvakov gostujejo pri estonski Flori.