Preobrat Reala, Ramos znova junak

La liga 26. Sep 202022:42 > 22:43
Fran Santiago/Getty Images

Madridski Real je v zanimivem obračunu tretjega kroga La lige v Sevillii premagali Real Betis s 3:2, potem ko so domači ob polčasu vodili z 2:1.

Obračun na stadionu Benito Villamarin so zaznamovali preobrati, odlične obrambe vratarjev, pogoste razprave sodnikov z VAR sobo, nepriznani goli, izključitev Emersona in na koncu zmaga Reala.

Betis se niti enkrat ni ustrašil eminentnega gosta iz prestolnice, niti v trenutku, ko je po izključitvi Emersona ostal z igralcem manj na igrišču.

Potem ko so Karimu Benzemaju razveljavili zadetek zaradi prepovedanega položaja v tretji minuti, je Thibaut Courtois štiri minute z refleksno obrambo ubranil odlično priložnost Antonia Sanabrie.

Madridčani so povedli v 14. minuti. Karim Benzema je prodrl po desni strani in lepo zaposlil Fedeja Valverdeja, ki je matiral Joela Roblesa.

Betis je izenačil v 35. minuti. Sergio Canales je podal pred vrata, Aissa Mandi pa je z glavo premagal Courtoisa. Dve minute kasneje so domači povedli z 2:1. William Carvalho je streljal v bližnji kot in še drugič premagal Belgijca v vratih Reala.

Kraljevi klub je izenačil v 50. minuti. V vlogi podajalca je bil Dani Carvajal, strelec pa Emerson, ki je zatresel lastno mrežo. Ravno Emerson je bil v 68. minuti izključen po prekršku nad Luko Jovićem.

Madridčani so do treh točk prišli šele v 82. minuti, ko je sodnik po posvetovanju z VAR-om pokazal na belo točko. Marc Bartra je dobil rumeni karton, odgovornost pa je prevzel Sergio Ramos, ki je zadel s panenko.