Šok: Cadiz presenetil Real sredi Madrida!

La liga 17. Okt 202020:28 > 20:32
Gonzalo Arroyo Moreno/Getty Images

Tretji obračun sobotnega programa 6. kroga La lige je prinesel veliko presenečenje, saj je Cadiz na gostovanju v Madridu z 1:0 premagal Real.

Sportklub Slovenija

Povezano

Edini zadetek v vadbenem središču Valdebebas v Madridu je v 16. minuti dosegel Ruben Lozano. Klub iz jugozahoda Španije je na prejšnjih 12 gostovanjih pri kraljevem klubu osvojil vsega točko, s prvo zmago v zgodovini pa se je po številu točk na vrhu lestvice izenačil z galaktiki, ki imajo odigrano tekmo manj.

Cadiz je srečanje začel bolj podjetno in premoč kronal v 16. minuti. Alvaro Negredo je po visokem predložku z glavo odločil žogo za Robena Lopeza, ki je premagal Thibauta Courtoisa. Domači so ob zaključku prvega polčasa in po štirih menjavah na začetku drugega polčasa uspeli prevzeti pobudo, vendar si resnejših priložnsti niso ustvarili. Še najbližje zadetku je bil Karim Benzema, ki je po strelu z razdalje stresel prečko.

Madridčane naslednji teden čaka epski El Clasico proti Barceloni, ki ga v soboto od 16:00 naprej spremljajte V ŽIVO na SK 1, medtem ko bo Cadiz, ki se je pred letošnjo sezono po 14-letih vrnil med špansko elito, doma pričakal Villarreal.