Athletic v finišu strl Sevillo

La liga 31. Okt 202018:00 > 18:08
Getty Images/Juan Manuel Serrano Arce

Nogometaši Athletica Bilbaa so v 7. kolu La lige po preobratu premagali Sevillo z 2:1. Zmagoviti zadetek je štiri minute pred koncem dosegel Sancet.

Andaluzijci so v vodstvo prišli že v deveti minuti, ko je v polno zadel Youssef En Nesyri. To je bil drugi ligaški zadetek 23-letnega Maročana. Podal mu je Lucas Ocampos, ki je podal po tleh z leve strani, En Nesyri pa je streljal z osmih metrov in z malo sreče goste popeljal v vodstvo.

Napori Baskov, da pridejo do izenačenja, so se končno izplačali v 76. minuti. Po predložku s kota je Vesga žogo podaljšal na drugo vratnico, kjer jo je pričakal Iker Muniain in jo zabil v gol za 1:1.

Oihan Sancet, 20-letnik, ki je v igro vstopil v 86. minuti, je že ob prvem stiku z žogo postal junak – Inaki Williams je centriral z leve strani, Sancet pa je žogo zadel s prve in zadel za veliko slavje Athletica.

Athletic je z 9 točkami na sredini lestvice, Sevilla je s sedmimi šele na 14. mestu.