La liga 14. Apr 201413:07 > 13:08

Ljubljana – Nov spodrsljaj Barcelone in zmagi Reala ter Atletica so v največji meri obeležili 33. krog španskega prvenstva. Na srečo Atletica jo je po srečanju z vratnico dobro odnesel Diego Costa.

Brazilec s španskim potnim listom Diego Costa se je skupaj s soigralci v nedeljo veselil nove pomembne zmage. Atletico je na kolena spravil Getafe in ohranil tri točke naskoka pred Realom, ki je brez Cristiana Ronalda odpravil Almerio, ter še povečal naskok pred Barcelono. Ekipa Diega Simeoneja se je vodilnega zadetka veselila v 40. minuti, ko je v polno meril Diego Godin. Prednost bi v 66. minuti lahko podvojil Diego Costa, a je zapravil strel iz bele točke. Prvi strelec Atletica je napako popravil slabih dvajset minut kasneje, ko je z drsečim startom izkoristil podajo Adriana. A slavje ob zadetku bi kaj lahko skazila huda poškodba Coste, ki je ob zadetku z nogo nerodno trčil v vratnico.

Na srečo poškodba še zdaleč ni tako huda, kot se je zdelo v prvem trenutku, ko se je Costa dobesedno zvijal v bolečinah. “S Costo je vse v redu, srečen je. Ima vreznino, toda ne gre za veliko stvar,” je dobro novico za vse navijače Atletica potrdil Diego Simeone.

Atletico tako v dirki za naslov še vedno lahko računa tudi na pomoč Diega Coste. Zagotovo jo bo v boju z Realom in tudi Barcelono še krvavo potreboval. Zaključek španske La lige ekskluzivno spremljajte na programih Sport Kluba.

Špansko prvenstvo, 33. krog:

Ob 22.00 v živo na SK 3:

Athletic Bilbao – Málaga

Osasuna : Real Valladolid 0:0

Celta Vigo : Real Sociedad 2:2 (1:2)Nolito (37/11-m), Mina (82); Canales (8), Griezmann (43)RK: Aurtenetxe (47/Celta)

Villarreal : Levante 1:0 (0:0)Perbet (90)Jokić (Villarreal) je bil na klopi.

Granada : Barcelona 1:0 (1:0)Brahimi (16)

Real Madrid : Almería 4:0 (1:0)Di María (28), Bale (53), Isco (56), Morata (85)

Real Betis : Sevilla 0:2 (0:1)Gameiro (30/11-m, 82)RK: Juan Carlos (28/Betis)

Valencia : Elche 2:1 (1:1)Piatti (22), Parejo (61); Corominas (28)RK: Barragan (90/Valencia)Suarez (Elche) je v 71. minuti zapravil enajstmetrovko.

Getafe : Atlético Madrid 0:2 (0:1)Godin (40), Costa (85)RK: Lafita (65/Getafe)Costa (Atlético) je v 66. minuti zapravil enajstmetrovko.

Espanyol : Rayo Vallecano 2:2 (1:1)Stuani (3), Colotto (88); Falque (43), Larrivey (50)

Lestvica:1. Atlético Madrid 82 točk2. Real Madrid 79 3. Barcelona 78 4. Athletic Club 59 (-1)5. Sevilla 566. Villarreal 52 …18. Getafe 3119. Almería 30 20. Real Betis 22

Author: Ž. Š., Foto: Getty Images