Ni Ronalda, ni zmage

La liga 1. Sep 201411:20 > 11:23

Ljubljana – Madridski Real si je v 2. krogu španske La lige privoščil prvi spodrsljaj, potem ko je v 11. minuti vodil z 2:0, na koncu pa na Anoeti proti Sociedadu klonil z 2:4.

Real je hitro povedel z zadetkoma Sergia Ramosa in Garetha Balea, vse je kazalo na gladko zmago galaktikov, a še pred odhodom na odmor je Sociedad uspel izenačiti. V drugem delu sta na veselje gledalcev na kultni Anoeti zadela še Zurutuza in Vela in Realu zadejala prvi letošnji poraz.

“Ni lahko analizirati to tekmo. To sta bili dve tekmi. V prvih 30-ih minutah smo bili zelo dobri, igrali kvalitetno, hitro in osredotočeno. Ostalih 60 pa je bilo zelo slabih. Težko je povedati, kaj se je zgodilo. Prekinitve, prosti streli.. Zelo nam je žal, nočem da moja ekipa igra eno uro takšen nogomet. Prvih 30 minut je bilo odličnih, toda moramo razmisliti in analizirati kaj se je potem zgodilo,” je po tekmi dejal Carlo Ancelotti in pripomnil: “Izgubili smo in to mi ni všeč. Včasih se pripeti, da ima ekipa slabo tekmo toda ekipa kot je Real Madrid, ko vodi z 2:0, mora biti še naprej osredotočena in do konca tekme ohraniti prednost. Tega nismo naredili in jaz sem odgovoren za to. Nekaj bomo morali spremeniti.”

Italijanski strateg je na igrišče poslal tudi Tonija Kroosa in Jamesa Rodrigueza, ne pa tudi prvega zvezdnika Cristiana Ronalda, brez katerega Real očitno težko pride do zmage.

Barca le s težavo, Oblak čaka na debiV nasprotju z Realom si Barcelona in Atletico nista privoščila spodrsljaja. Katalonci so z zadetkom mladinca Sandra Ramireza slavili na gostovanju pri Villarrealu, colchonerosi pa so z zadetkoma Mirande in Maria Mandžukića strli Eibar. Slovenski vratar Jan Oblak je tudi tokrat celotno srečanje presedel na klopi za rezervne igralce in tako še naprej čaka na svoj debi v La ligi.

Špansko prvenstvo, 2. krog:

Getafe : Almería 1:0 (1:0)Álvaro Vázquez (29)

Valencia : Málaga 3:0 (2:0)Alcácer (31), Parejo (45), Piatti (56)RK: Darder (27/Malaga)Parejo (Valencia) je v 45. minuti zgrešil enajstmetrovko.

Córdoba : Celta Vigo 1:1 (0:0)Cartabia (60); Orellana (52)

Athletic Bilbao : Levante 3:0 (1:0)Aduriz (32), Iturraspe (51), Muniain (76)

Atlético Madrid : Deportiva Eibar 2:1 (2:1)Miranda (12), Mandžukić (25); Minero (33)Jan Oblak (Atlético) je bil na klopi.

Espanyol : Sevilla 1:2 (0:1)Stuani (61); Bacca (34), Iborra (57)

Villarreal : Barcelona 0:1 (0:0)Ramirez (82)

Deportivo La Coruña : Rayo Vallecano 2:2 (1:1)Rodríguez (7), Cuenca (95/11-m); Bueno (40, 7)

Real Sociedad : Real Madrid 4:2 (2:2)Martinez (35), Zurutuza (41, 65), Vela (75); Ramos (6), Bale (11)

Elche : Granada 1:1 (0:0)Lombán (91); Rico (81)

Lestvica:1. Barcelona 6 točk2. Valencia 43. Celta Vigo 44. Granada 45. Sevilla 4…18. Córdoba 119. Elche 120. Levante 0

Author: Ž. Š., Foto: Getty Images