Dominantni Real preko Barce zlahka do Superpokala!

La liga 16. Avg 201722:53 > 17. Avg 2017 0:45
Gonzalo Arroyo Moreno/Getty Images

Nogometaši Real Madrida v seriji osvajajo naslove. Potem, ko so še na povratni tekmi Superpokala Španije premagali Barcelono, so osvojili prvo lovoriko sezone 2017/2018.

Dvakratni zaporedni prvaki Španije (in Evrope), so Barco doma premagali z 2:0 in tako napovedali kandidaturo za še tretjo zaporedno krono v španskem državnem prvenstvu. Na Santiago Bernabeu so gledalci oba gola za zmago 2:0 videli že v prvem polčasu. V skupnem seštevku je “beli balet” Superpokal dobil kar s 5:1.

Prvi zadetek so v pozni tekmi (srečanje se je začelo ob 23. uri) gledalci videli že v 4. minuti, ko je Marco Asensio s prekrasnim strelom s 25 metrov Ter Stegna prisilil, da let žoge pospremi kot gledalec.

Barselona je delovala nemočna, priložnosti so se vrstile pred njihovim golom, v 25. minuti je bil spet nevaren Asensio, a je prepozno streljaj, v 39. minuti pa vednarle povišanje vodstva. Marcelo je s podajo našel Karima Benzemaja, ko je zlahka sprejel žogo in jo poslal v mrežo.

V drugem polčasu je bila vendarole nevarna tudi Barcelona. Lionel Messi je v 53. minuti zadel prečko, štiri minute kasneje je imel veliko priložnost Luis Suarez, toda odbitka po strelu Messija ni pospravil v mrežo, temveč v vratnico.

Real je do konca zlahka zadržal prednost in se veselil desete zmage v Superpokalu Španije.