Ob 20:45 na SK 3: Rayo gosti Eibar, Real in Atletico na vrhu, poraz Barce

La liga 2. Nov 201419:37 > 03. Nov 2014 10:10
Nad nogometno Barcelono se v začetku novembrskih dni zgrinjajo črni oblaki; aktualni španski podprvaki so v 10. krogu državnega prvenstva na svojem stadionu pokleknili pred nogometaši Celte Vigo, ki je zmagala z 1:0 in Blaugrani prizadejala drugi zaporedni poraz v prvenstvu, potem ko je prejšnji teden četa Luisa Enriqueja v gosteh izgubila tudi na klasičnem derbiju proti Realu Madridu. Zgodilo se je šele prvič po maju leta 2009, da je Barca v Ligi izgubila dve tekmi zapored, usodna pa je bila kar ekipa, ki jo je trener Enrique vodil še v lanski sezoni, čeprav je tekmo znova začel sanski napadalni trojček Leo Messi – Neyjmar Junior – Luis Suarez. Že v soboto zgodaj popoldne je svoje delo z odliko odpravil Real Madrid, ki je v gosteh s 4:0 odpravil Granado, zmagal pa je tudi Atletico Madrid, ki je bil doma s 4:2 boljši od Cordobe. Real je zdaj prevzel vodstvo v prvenstvu (24), a ima le točko prednosti pred velikimi mestnimi tekmeci (23) in dve pred Barcelono. (22). Vse tri španske velikane že sredi tedna čakajo novi boji v Ligi prvakov. V ponedeljek bo na Sport Klubu na sporedu že zadnja tekma kroga, ko bo Rayo Vallecano doma gostil Eibar.
RONALDO DOSEGEL 17. GOL SEZONE, ŠOV V GRANADI UKRADEL JAMES

V Granadi je Real povedel že v 2. minuti srečanja, ko je Cristiano Ronaldo zadel po podaji Karima Benzemaja in dosegel že neverjetni 17. zadetek v letošnji sezoni Lige. Šov pa je to pot vseeno ukradel James Rodriguez, velika okrepitev letošnje sezone, ki je v 31. minuti po še eni podaji Benzemaja zadel z roba kazenskega prostora z volejem za povišanje vodstva, na to pa se v 86. minuti po strelu Ronalda tik pred golovo črto dotaknil žoge za svoj drugi zadetek. Med strelce se je sicer že v 54. minuti povsem zasluženo vpisal tudi Karim Benzema. Madridčani so nabrušeni pred povratno tekmo skupinskega dela Lige prvakov; v sredo na Santiagu Bernabeu gostuje ranjeni velikan Liverpool.

BARCELONA V LIGI IZGUBILA DRUGIČ ZAPORED IN SESTOPILA Z VRHA RAZPREDELNICE
Katalonski gigant je imel po izgubljenem “clasicu” idelano priložnost za popravni izpit pred domačimi gledalci na Campu Nouu, a kljub številnim priložnostim domači napadalci razpoloženega vratarja Sergia Alvareza niso znali premagati. Domačim je do zadetka sicer zmanjkal tudi kanček športne sreče, saj sta Leo Messi in Neymar ob kopici drugih priložnosti stresla tudi okvir vrat. Edini gol na tekmi je sicer v 55. minuti zabil Larrivey.
Domači trener Luis Enrique je bil po izgubljeni tekmi upravičeno slabe volje, česar ni skrival na tiskovni konferenci: “Pripravili smo si 19 strelov, od tega 9 v okvir vrat, vratnico smo zadeli štirikrat, toda žoga ni hotela v mrežo. Včasih se to v nogometu dogaja. Zaradi poraza nisem zaskrbljen, zadovoljen sem bil s pristopom svojih nogometašev, ki so si želeli zmage, toda razjarjen sem, ker nismo zadeli!” Enriqueja, ki je Celto še lani vodil sam in nase opozoril Barcelonine veljake, ne zanima umetniški vtis, saj ta ne prinaša točk, se pa zaveda pomembnosti tedna, ki prihaja za štirikratne evropske prvake. Najprej jih v četrtem krogu Lige prvakov čaka gostovanje v Amsterdamu pri Ajaxu, nato v prvenstvu konec tedna še gostovanje v Almerii.
ATLETICO LE ŠE TOČKO OD VRHA

Aktualni španski državni prvaki v zadnjih tednih ne delajo več napak; tokrat so varovanci Diega Simeoneja doma na Vicenteju Calderon s 4:2 odpravili Granado, ob tem pa je prva dva zadetka prispeval Antoine Griezmann, kateremu letos “Cholo” dolgo ni zaupal v napadu in ga puščal na klopi za rezervne igralce. Cordoba je sicer v 53. minuti preko Ghilasa celo izenačila na 1:1, a sta stvari na svoje mesto postavila Mario Mandžukić in Raul Garcia, ki sta prispevala tretji oz. četrti zadetek na tekmi. Colchonerose, ki vodijo v svoji skupini Lige prvakov, zdaj v četrtem krogu sredi tedna čaka gostovanje v Malmöju.
Zmagala je tudi Valencia, ki je v gosteh na Madrigalu s 3:1 premagala Villarreal in se s 23 točkami pod vrhom lestvice izenačila z Atleticom. Na “mestnem” derbiju so Netopirji kontrolirali potek tekme že v prvem polčasu in povedli že v 6. minuti srečanja po avtogolu Triguerosa, dva pa je v drugem polčasu prispeval še Mustafi. Domači so v 88. minuti zabili častni gol preko Manuja Triguerosa, ki je tokrat zabil v pravo mrežo.
V PONEDELJEK ŠE DVOBOJ RAYO VALLECANO – EIBAR
Zadnja tekma kroga bo tradicionalno v ponedeljek zvečer v Madridu, kjer se bosta na kastiljsko-baskovskem derbiju pomerila Rayo in Eibar. Vallecano v letošnji sezoni igra presenetljivo dobro, saj trenutno zaseda deseto mesto na razpredelnici, čeprav so mu nogometni poznavalci napovedovali bitko za obstanek, Eibar pa je po nizu nekoliko slabših rezultatov po odličnem začetku sezone zdaj na 13. mestu, a vseeno samo točko za ponedeljkovim nasprotnikom. Tekmo si lahko v neposrednem prenosu ogledate na kanalu SK 3!