Tokrat spodrsnilo Realu, Barca znova na minus 2

La liga 2. Mar 201512:20 > 12:20

Ljubljana – Bitka za naslov španskega prvaka iz tedna v teden prinaša nova presenečenja. Minuli konec tedna je do zmage prišla Barcelona, ne pa tudi vodilni Real, ki je na Santiago Bernabeuu proti Villarrealu prišel le do točke, čeprav je imel obilico priložnosti za vse tri.

“V prvem polčasu smo bili prepočasni, v drugem pa je bilo ravno obratno. Ne gre za problem fizične pripravljenosti, saj bi bilo v tem primeru ravno obratno,” je po remiju z Villarrealom, za katerega Bojan Jokić zaradi poškodbe še vedno ne igra, dejal strateg Reala Carlo Ancelotti.

Rumena podmornica je na Santiago Bernabeuu prišla do prve točke po letu 2006, od leta 1998 pa so vpisali enajst porazov in zgolj tri remije. Na veselje domačih navijačev so prvi sicer zadeli galaktiki, ko je Cristiano Ronaldo v 52. minuti za 30. prvenstveni gol suvereno izkoristil strel iz bele točke, za delitev točk pa je devet minut kasneje z natančnim strelom iz roba kazenskega prostora poskrbel Gerardo Moreno. Galaktiki so v zaključku srečanja silovito pritisnili, vendar Karim Benzema, Jese Rodriguez in Ronaldo v zaključku akcij niso bili natančni.

“Ekipa se izboljšuje. Res je, da smo izgubili dve točki, vendar imamo še vedno dve točki prednosti pred vsemi ostalimi,” je nekaj pozitivnega iz sicer ne preveč uspešnega obračuna z Villarreallom potegnil Ancelotti.

Barca suverena, Atletico do točke proti SevilliiBarcelona je že v soboto v gosteh suvereno odpravila z Granado. Za zmago Kataloncev s 3:1 so zadeli Ivan Rakitić, Luis Suarez in Lionel Messi, ki so se tako Realu znova približali na dve točki zaostanka. Tretjuvrščeni Atletico je na gostovanju pri peti Sevillii prišel do točke (0:0). Jan Oblak je znova sedel na klopi aktualnih prvakov, medtem ko je Rene Krhin v dresu zadnjeuvrščene Cordobe znova odigral celotno srečanje, vendar poraza proti Espanyolu z 0:1 ni uspel preprečiti.

Špansko prvenstvo, 24. krog:

Ob 20:45 v živo na SK 1:CELTA – ELCHE

GRANADA : BARCELONA 1:3 (0:1) Rico 53./11-m; Rakitić 26., Suarez 49., Messi 70.

ESPANYOL : CORDOBA 1:0 (1:0) Gonzalez 43. Rene Krhin (Cordoba) je igral vso tekmo.

RAYO VALLECANO : LEVANTE 4:2 (4:1) Bueno 23., 32., 33., 38.; Casadesus 13., Uche 85.

ALMERIA : DEPORTIVO 0:0 RK: Bifouma 55., Michel 90./Almeria

MALAGA : GETAFE 3:2 (1:0) Juanmi 10., Darder 57., Horta 68.; Vazquez 55., 76.

VALENCIA : REAL SOCIEDAD 2:0 (0:0)Piatti 53., 56.

EIBAR : ATHLETIC BILBAO 0:1 (0:1)Gurpegi 38.

SEVILLA : ATLETICO MADRID 0:0 Jan Oblak (Atletico) je sedel na klopi.

REAL MADRID : VILLARREAL 1:1 (0:0)Ronaldo 52./11-m; Moreno 64.  Lestvica:1. REAL MADRID 61 TOČK2. BARCELONA 593. ATLETICO MADRID 544. VALENCIA 535. SEVILLA 46…18. LEVANTE 2219. GRANADA 1920. CORDOBA 18

Author: Ž. Š., Foto: Getty Images