Athletic vzel mero Realu in naredil uslugo Barci

La liga 7. Mar 201520:54 > 21:11
Ljubljana – Madridski Real nadaljuje z bledimi predstavami. Po remiju proti Villarrealu so galaktiki v 26. krogu španskega prvenstva v gosteh klonili proti Athleticu z 0:1. Barcelona z zmago proti Rayu lahko prevzame vodstvo na lestvici. Ob 21:00 derbi kroga in neposredni obračun za tretje mesto med Atleticom in Valencio.
Trenutek odločitve na San Mamesu se je zgodil v 26. minuti, ko je Mikel Rica v kazenski prostor Reala poslal uporaben predložek, ki ga je v zadetek z izjemnim strelom z glavo pretvoril najnevarnejši mož Athletica Aritz Aduriz. Rezultat je vse do konca ostal nespremenjen, čeprav so imeli aktualni evropski prvaki do konca več od igre. Galaktiki so bili še najbližje zadetku pet minut pred koncem, ko je Gareth Bale poskušal s strelom z okoli 45-metrov, vendar je visoko postavljenega domačega vratarja Gorko Iraizoza rešila prečka. Že v 77. minuti je na drugi strani okvir vrat stresel tudi Aduriz.
Zaenkrat še drugouvrščena Barcelona v nedeljo ob 17:00 z neposrednim prenosom na SK 1 gosti Rayo. Katalonci bi z zmago pred bližajočim se El Clasicom prevzeli prvo mesto na lestvici.
Derbi 26. kroga nas čaka ob 21:00 v živo na SK 1, ko bomo naVicente Calderonu spremljali neposredni obračun za tretje mesto medAtleticom inValencio. Colchonerose in netopirje loči zgolj točka, kar napoveduje izjemno napet in izenačen obračun.

Author: Ž. Š., Foto: Getty Images