"Kraljevi klub" proti Getafeju "izvlekel" Ronaldo

La liga 14. Okt 201717:58 > 18:14
Denis Doyle, Getty Images Sport

Nogometaši Reala iz Madrida so v 8. krogu La lige na gostovanju z 2:1 premagali Getafe, prvi gol v tekočem prvenstvu pa je dosegel Cristiano Ronaldo.

Sliši se res neverjetno, da je “CR7” šele v osmem krogu dosegel prvi gol v la ligu, je pa potrebno ob tem seveda omeniti, da prvih pet tekem ni igral, ker ga je španska nogometna zveza suspendirala zaradi odrivanja glavnega sodnika na prvi tekmi superpokala proti Barceloni.

Real je proti Getafeju povedel v 39. minuti, zadel je Karim Benzema, tudi zanj je to prvi gol v novi sezoni. Ekipa iz predmestja Madrida se ni predala in v 56. minuti izenačila, ko je Jorge Molina po podaji z desne (zdelo se je, kot da je v prepovedanem položaju) iz neposredne bližine premagal Kika Casillo.

Za zmago “baletnikov” je bil najbolj zaslužen tandem Isco – Ronaldo, ki je v 83. minuti belim prinesel vse tri točke. Isca je Zinedine Zidane v igro poslal šele v drugem polčasu.