Real brez zmage, Ronaldo brez gola, Ramos izključen

La liga 2. Dec 201722:37 > 22:39
Gonzalo Arroyo Moreno, Getty Images Sport

Real Madrid na težkem gostovanju na San Mamesu ni uspel streti obrambe Athletica (0:0) in izkoristiti remija Barcelone proti Celti ter tako za vodilnimi Katalonci še naprej zaostaja osem točk. Sergio Ramos srečanje končal predčasno.

Gonzalo Arroyo Moreno/Getty Images

Mreže v Baskoniji so mirovale vseh 90. minut, ob koncu pa je dvoboj zaznamovala izključitev Sergia Ramosa. Španski reprezentant je bil izključen že 19. v karieri, s čimer je absolutni rekorder La lige.

Real je imel pobudo in lepše priložnosti (posest 59:41, streli 14:7, v okvir 4:4), dvakrat zadel tudi vratnico, enkrat Cristiano Ronaldo, medtem ko je bil za gol Madridčanov najnevarnejši Aritz Aduriz.

Athletic je predvsem v zadnjih minutah več napadal, ko je poskušal izkoristiti prednost igralca več na igrišču, vendar do spremembe rezultata ni prišlo.

Reali ima sedaj tako kot Sevilla 28 točk, kar je dovolj za četrto mesto, po zmagi proti Real Sociedadu mu je na ušel Atletico Jana Oblaka, medtem ko je Athletico na 15. mestu s 14 točkami.