Barca na Bernabeuu ponižala Real in poskočila na +14!

La liga 23. Dec 20177:41 > 7:59
Twitter

Barcelona je na predbožičnem prvenstvenem El Clasicu na Santiagu Bernabeuu v drugem polčasu povozila Real, ki si je zaradi lastnih neumnosti priigral praktično neulovljiv zaostanek 14. točk na prvenstveni lestvici. Strelci ob zmagi s 3:0 pa so bili Suarez, Messi (11-m) in Vidal.

Barcelona je v drugem polčasu premagala Real s 3:0 in še dodatno povišala prednost na lestvici. Katalonci so povedli v 54.minuti, ko je krasno protinapad zaključil Luis Suarez in zadel za 1:0. Tekma pa je bila odločena v 64. minuti, ko je Dani Carvajal z roko preprečil zadetek, prejel rdeči karton, Barca pa je imela na voljo enajstmetrovko, ki jo je uspešno realiziral Leo Messi. Končni rezultat je v 93. minuti postavil rezervist Aleix Vidal.

Real je bil kaznovan predvsem zaradi neizkoriščenih priložnosti v prvem polčasu, kjer sta bila najbližje Cristiano Ronaldo in Karim Benzema. Gareth Bale pa je v drugem polčas z igralcem manj najlepšo priložnost za znižanje na 2:1.

Barcelona je s to zmago povečala svojo prednost na devet točk pred Atletico Madridom. Real je četrti s 14 točkami zaostanka in tekmo manj.

Potek tekme:

93.minuta: KONEC TEKME!!

93.minuta: GOL za Barcelono! 0:3 – Aleix Vidal. Messi je z desne strani podal v osrčje kazenskega prostora, kjer je do strela prišel Vidal, žoga se je po posredovanju Navasu nato odkotalila v gol.

91.minuta: Kot zadnji je igro zapustil Sergi Roberto, na zelenico pa je vstopil Aleix Vidal.

91.minuta: Andre Gomes je imel na nogi tretji zadetek Barce, vendar je preslabo zaključil in streljal preko gola.

88.minuta: Zaradi prekrška nad Marcelom je Busquets prejel rumeni karton in bo manjkal na naslednji tekmi.

84.minuta: Druga menjava pri Barci: Paulinho je odšel iz igre, namesto njega je vstopil Andre Gomes.

83.minuta: Rumeni karton je zaradi ugovarjanja prejel Marcelo.

82.minuta: Real je hitro izvedel kot, do zaključnega strela z nogo je prišel Ramos, nemški vratar pa je še enkrat več rešil Katalonce.

80.minuta: Messi je odlično podal v prazen prostor Semedu, ki se je nekoliko z desne znašel sam pred Navasom, ki pa je znova ubranil.

78.minuta: Odlična priložnost za Real! Modrić je odlično slalomiral po desni strani in prišel do predložka, žoga je prišla do Balea, ki je s težkega položaja streljal po tleh, znova se je izkazal Ter Stegen.

77.minuta: Menjava pri Barci: Iz igre je odšel kapetan Adreas Iniesta, v igro pa je vstopil Nelson Semedo.

73.minuta: Dvojna menjava pri Realu: Iz igre sta odšla Mateo Kovačić in Casemiro. V igro pa sta vstopila Gareth Bale in Marco Asensio.

66.minuta: Menjava pri Realu:Iz igre je odšel Karim Benzema v igro pa je vstopil Nacho.

64.minuta: GOL za Barcelono! 0:2 – Messi iz 11-m. Argentinec je z 11-m uspešno zadel za še lepšo prednost Barce, ki sedaj najbrž že zadošča za nove tri točke.

63.minuta:Enajstmetrovka za Barco!Rdeči karton za Danija Carvajala! Krasna priložnost za Barco, Suarez je v prvo streljal v Navasa potem pa še v vratnico. Do tretjega odbitka je prišel Paulinho, ki je z glavo praktično žogo že videl v mreži, dokler z roko zadetka ni preprečil Carvajal in hkrati prejel rdeči karton.

60.minuta: Real Madrid se v drugem polčasu nikakor ne znajde.

59.minuta: Sergio Ramos je zaradi prekrška nad Suarezom prejel rumeni karton.

58.minuta: Nov protinapad Barce, ki ima v tem elementu vse več priložnosti. Messi je potegnil in podal na desno do Suareza, ki je stresel zunanji del mreže.

54.minuta: GOL za Barcelono! 0:1 – Suarez Rakitić je na sredini igrišča osvojil žogo in kar naenkrat se mu je odprlo veliko prostora, domača obramba je bila razredčena in sledil je protinapad. Na levi strani je našel Sergia Roberta, ki je takoj podalj pred vrata, kjer je Suarez žogo iz prve poslal v mrežo za vodstvo Barce.

53.minuta: Protinapad Barce je zaključil Suarez vendar preslabo, znova se je izkazal Navas.

Polčas: Real Madrid je odlično začel El Clasico in pokazal, da je lahko celo on tisti, ki narekuje ritem tekmi. Dolgo časa je bila Barca nebogljena in brez pravih idej, potem pa so se v drugem delu prvega polčasa vendarle sprostili in celo uspeli dvakrat resno zapretiti proti domačim vratom. Tudi Real je bil še naprej nevaren predvsem po hitrih in domiselnih akcijah, najlepšo priložnost na tekmi je zapravil Benzema, ki je zadel vratnico.

42.minuta: Real je bil zelo blizu zadetku! Po predložku Marcela je do težkega strela z glavo prišel Benzema, ki je stresel vratnico.

39.minuta: Barcelona je dobro kombinirala na desni strani iz kjer je podal Messi v kazenski prostor, kjer je z glavo streljal Paulinho, a je ob levi vratnici žogo v kot izbil Navas.

31.minuta: Takoj po akciji in kotu Barce je sledil protinapad Reala, Ronaldo je preigraval po levi strani in prišel do strela, novo obrambo pa je vpisal Ter Stegen.

30.minuta: Barcelona je prvič resneje zapretila, po izvrstni podaji Meesija se je Paulinho ob Ramosu dobro znašel in prišel do dvoboja z Navasom, ki pa se je izkazal z obrambo.

18.minuta: Po prekršku nad Modrićem je Vermealen prejel rumeni karton.

15.minuta: Domačini so dobro pričele srečanje in presenetljivo Barco stisnili na svojo polovico, žoga je zaenkrat veliko več v posesti galaktikov.

10.minuta: Real je izpeljal odlično akcijo po levi strani, po lepi podaji Marcela je Kroos poslal predložek po tleh, kjer pa je iz ugodnega položaja Ronaldo zgrešil celo žogo, kasneje je Iniesta žogo izbil v kot in se pri tem tudi poškodoval.

2. minuta: Real je imel na voljo prvi kot na tekmi, ki ga je izvajal Toni Kroos, odličen predložek je prišel na glavo Raphaela Varane, ki je z glavo podaljšal do Cristiana Ronalda, ki je žogo z glavo poslal pod prečko, vendar se je za kašen meter znašel v nedovoljenem položaju.

Postavi:

Real Madrid: Navas; Marcelo, Ramos, Varane, Carvajal; Kovačić (do 72. minute), Casemiro (do 72. minute), Modrić, Kroos; Benzema (do 66.minute), Ronaldo. Klop: Casilla, Nacho (od 66. minute), T.Hernandez, Vasquez, Asensio (od 72.minute), Isco, Bale (od 72.minute). Trener: Zinedine Zidane.

Barcelona: Ter Stegen, Alba, Vermaelen, Pique, Roberto; Iniesta (do 77.minute), Busquets, Rakitić Paulinho (do 84.minute); Messi, Suarez. Klop: Cillessen, Digne, Semedo (od 77.minute), Mascherano, Vidal, Gomes (od 84.minute), D.Suarez.Trener: Ernesto Valverde.

V začetni enajsterici Reala je trener Zidane postregel s taktično spremembo, saj je v začetno enajsterico namreč namesto Isca uvrstil veliko bolj defenzivnega vezista Matea Kovačića. Na klopi sta poleg Isca ostala še Marco Asensio in Gareth Bale. S to izjemo, drugače pa je francoski trener postavil na zelenico svojo najmočnejšo ekipo. Na drugi strani pri Barceloni Valverde sprememb med prvimi enajstimi ni počel.

Real po dolgem času večjih težav s poškodbami nima. Na drugi strani ima pri Barci Ernesto Valverde malce več težav s sestavo ekipe, vendar na njegovo srečo z izjemo Ousmane Dembeleja ne manjka nihče izmed ključnih igralcev. Sicer pa bodo danes manjkali še: Gerard Deulofeu, Samuel Umtiti, Rafinha in Arda Turan.

Tekmo si lahko od 13:00 ogledate na SportKlubu1.

Najbolj gledan derbi v Evropi se bo začel v zelo zgodnih popoldanskih ura oziroma skoraj, da že v času kosila to pa predvsem zaradi navijačev v Aziji.

Obračun je pomemben za obe ekipi, predvsem pa za Real, ki si danes nikakor ne sme privoščiti poraza, če še želi sanjati o ubranitvi naslova v prvenstvu, saj galaktiki v tem trenutku zaostajajo za enajst točk, vendar imajo tekmo manj od Kataloncev.

Real zadnje tekme v španskem prvenstvu ni odigral, saj se je mudil na svetovnem klubskem prvenstvu, kjer je v finalu z zadetkom Cristiana Ronalda, ki prihaja v vse boljšo formo, premagal Gremio in ubranil naslov tudi v tem tekmovanju.

V letošnji sezoni sta se ekipi že pomerili dvakrat v španskem superpokalu, kjer je na obeh tekmah slavil madridski Real  v gosteh s 3:0 in doma z 2:0.