Nič novega! Real znova razočaral, Bale dvakrat v polno

La liga 7. Jan 201821:12 > 21:19
Twitter

Real Madrid je tudi na prvi prvenstveni tekmi v letu 2018 razočaral svoje navijače in samo remiziral proti Celti iz Viga z 2:2, na svoj račun pa so lahko prišli vsi nevtralni navijači, saj je bila tekma zares odlična. Zaostanek galaktikov kljub tekmi manj sedaj znaša že 15 točk.

Zinedine Zidane, ki je dejal, da ne potrebuje novih okrepitev je v enajsterico uvrstil Garetha Bala, ki je zamenjal poškodovanega Karima Benzemaja. Na desnem boku pa je namesto kaznovanega Danija Carvajala začel Achraf Hakimi.

Domači so zelo resno zapretili pred vrati Keylorja Navasa, ko je v 13. minuti iz težkega položaja Iago Aspas stresel okvir gola. V 26. minuti je najresneje zapretil Real preko Casemira, ki je streljal močno od daleč, žoga je po obrambi končala v kotu. Prvi zadetek na tekmi pa je padel v 33. minuti, ko so domači izpeljali hiter protinapada, ki ga je tudi po napaki Navasa uspešno z lobom zaključil Daniel Wass, zaslugi pri zadetku je imel seveda tudi podajalec Aspas.

Ta zadetek pa je zgolj prebudil galaktike, ki so na krilih Valižana Garetha Balea pripravili popoln preobrat v samo treh minutah. Pri prvem zadetku je asistiral Toni Kroos pri drugem pa Isco.

V odličnem drugem polčasu smo videli marsikaj zanimivega. V 72. minuti so imeli domači na voljo strel z bele točke, potem, ko je obramba galktikov storila napako je Navas podrl Aspasa. Slednji pa je strel zapravil, saj ga je Navas prebral. In, kjo se je zdelo, da se je Real nekako vendarle uspel rešiti je sledil hiter in učinkovit protinapad domačih. Wass je podal v sredino z glavo pa je iz bližine izenačil Maxi Gomez.

Nekaj minut pred koncem bi gostje lahko imeli na voljo še eno enajstmetrovko, vendar glavni sodnik prekrška Marcela nad Aspasom ni videl. V 90. minuti pa je imel zadnjo priložnost na tekmi Lucas Vazquez kateremu pa je močan strel ubranil Ruben Blanco.

Real je z novim neuspehom še povečal zaostanek za Barco. S tekmo manj so trenutno na četrtem mestu z 32. točkami in zaostankom 15. točk za prvim mestom.