Espanyol šokiral Barco, Sevilla Atletico

La liga 17. Jan 201820:48 > 20:50
Getty Images

Na prvih četrtfinalnih tekmah španskega kraljevega pokala je Espanyol doma premagal Barcelono (1:0), Sevilla v gosteh Atletico (2:1), Valencia pa doma Alaves (2:1)

Espanyol je katalonski derbi dobil z 1:0, edini gol pa je dve minuti pred koncem tekme dosegel Oscar Melendo. Barca je bila sicer boljši nasprotnik, sredi drugega polčasa pa je prek Lea Messija zapravila tudi najstrožjo kazen. To je bil že tretji zgrešeni strel Argentinca z bele točke v zadnjih šestih poskusih.

Sevilla je v gosteh presenetila Atletico. Slednji je bil tokrat brez Jana Oblaka, povedel pa je prek Diega Coste, a so Andaluzijci pripravili preobrat. Najprej je Moya dosegel avtogol, tekmo pa je odločil Correa.

Valencia je zaostanek z 0:1 proti Alavesu pretvorila v zmago z 2:1.

Jutri se bosta pomerila še Leganes in Real, povratne tekme pa bodo na sporedu čez teden dni.