Prva zmaga Seville pod vodstvom Montelle v prvenstvu

La liga 20. Jan 201813:20 > 13:26
La Liga

Andaluzijci so danes zmagali prvič pod vodstvom Vincenza Montella z zanesljivih 3:0 so v gosteh ugnali Espanyol.

Sevilla se je po izjemno težki in pomembni zmagi nad Atletico Madridom v kraljevem pokalu med tednom že danes pomerila z Espanyolom in ga v gosteh tudi premagala. To je bila sploh prva zmaga Seville v prvenstvu odkar je novi trener postal Vincenzo Montella.

Vprašanje zmagovalca so Andaluzijci rešili že v prvem polčasu, ko so dvakrat hitro zadeli. Najprej je bil že v 15. minuti uspešen Franco Vasquez. V 34. minuti pa je za krasen prodor poskrbel Pablo Sarabia in na koncu tudi žogo poslal v mrežo in s tem kronal svojo odlično akcijo, hkrati pa s tem postavil tudi rezultat polčasa.

V drugem polčasu je imela Sevilla tekmo pod nadzorom in povsem v zadnji minuti srečanja zadela še enkrat za kočnih 3:0. Strelec je bil Kolumbijec Luis Muriel.