Desetminutno "spanje" Betisa dovolj za "Barco"

La liga 21. Jan 201822:20 > 22:30
Twitter

Nogometaši Barcelone so v 20. krogu la lige s 5:0 odpravili Real Betis. V Andaluziji je odločil izjemen drugi polčas podprvakov, saj so v tem delu srečanja dosegli vse zadetke.

Zmagovalca je odločilo fantastičnih deset minut “Barce” med 59. in 69. minuto, ko so modro-rdeči zadeli kar trikrat. Najprej je svoj prvi gol v tekoči sezoni la lige dosegel Ivan Rakitić, pet minut kasneje je v polno meril Leo Messi, nato pa je tehtnico dokončno na stran “katalonskega ponosa” v 69. nagnil še Luis Suarez.

Za smetano na vrhu torte sta posrbela Messi in Suarez – prvi je v 80. minuti zablestel s svojim klasičnim samostojnim prodorom v levo stran, drugi pa je končni izid postavil v 90. minuti.

Izbranci Ernesta Varlverdeja je zabeležil šesto zaporedno zmago, 17. skupno, za Betis pa je to že deveti poraz, sicer pa na zmago proti Barceloni čakajo že od aprila 2008. “Barca” ima po 20. krogih 54 točk, drugouvrščeni Atletico je pri 43-tih, Real Betis pa je deseti (27 točk).