Pique rešil točko na razmočenem mestnem obračunu

La liga 4. Feb 201818:08 > 18:09
Alex Caparros/Getty Images

Nogometaši Espanyola in Barcelone so se na tekmi 22. kroga španske LaLige razšli z 1:1.

Derbi katalonske prestolnice sta zaznamovala dež in izrazito razmočena zelenica, ki je onemogočila boljšo igro enih in drugih. Videli smo tudi kar nekaj trdih dvobojev, a se je vse skupaj končalo brez kakšne poškodbe.

Več od igre so pričakovano imeli varovanci Ernesta Valverdeja, ki so si v prvem polčasu priigrai kar nekaj lepih priložnosti. Najlepši sta zapravila Philippe Coutinho in Luis Suarez.

Kazen je sledila v 66. minuti, ko je Sergio Garcia v kazenski prostor Barcelone poslal visoko podajo, z glavo pa se je odlično znašel Gerard Moreno. Tudi Barcelona je zadela na podoben način, ko je v 82. minuti podajo Lionela Messija v zadetek pretvoril Gerard Pique.

Za Barco je to prvi remi po štirih zaporednih zmagah, Katalonci pa imajo še vedno visoko prednost na čelu lestvice španskega državnega prvenstva. Atletico s tekmo manj zaostaja za 12 točk.

Espanyol je z remijem proti mestnemu rivalu še na 18. zaporedni medsebojni tekmi ostal brez zmage. Po sedmem remiju v tej sezoni so modro-beli na 15. mestu in imajo 25 točk.