Sevilla preko Leganesa do finala Cope del Rey!

La liga 7. Feb 201816:53 > 16:55
Twitter

Sevilla je na povratni polfinalni tekmi pred domačimi gledalci ugnala Leganes in se s skupnim rezultatom 3:1 uvrstila v finale kraljevega pokala, kjer se bo pomerila z zmagovalcem dvoboja Valencia - Barcelona.

Prva polfinalna tekma se je končala z 1:1. Navijači Seville pa so svojim ljubljencem pred tekmo pripravili odlično vzdušje.

Sevilla pa je na krilih svojih navijačev povedla v 15. minuti, ko je po podaji Luisa Muriela zadel Joaquin Correa in s tem postavil tudi rezultat prvega polčasa.

Leganes se je v drugem polčasu tako kot na prvi polfinalni tekmi podal v lov na izenačenje, vendar jim nikakor ni uspelo zatresti mreže domačih. Sevilla je bila v drugem polčasu celo bolj nevaren nasprotnik in na koncu potrdila finalno vstopnico z zadetkom Frana Vasqueza v 89. minuti in slavje na Ramon Sanchez Pizjuanu se je začelo.

Jutri je na sporedu še druga polfinalna tekma med Valencio in Barcelono. Prvo tekmo so Katalonci dobili z 1:0.