Real tudi brez Cristiana brez težav do zmage

La liga 31. Mar 201820:14 > 20:19
Getty Images/Gonzalo Arroyo Moreno

Kombinirana ekipa Reala je bila prepričljiva na gostovanju na Kanarskih otokih. Zinedine Zidane se je za številne spremembe odločil zaradi poškodb (Sergio Ramos) in predvsem počitka, ki ga je namenil nekaterim igralcem pred obračunom z Juventusom v ligi prvakov.

Kraljevi klub, ki je igral tudi brez prvega zvezdnika Cristiana Ronalda, je Las Palmas v obračunu 30. kroga La lige odpravil s 3:0. Gostje so povedli v 26. minuti, ko je Gareth Bale odlično reagiral po podaji Luke Modrića. V 38. minuti je sodnik po prekršku nad Lucasom Vazquezom pokazal na belo točko, iz katere je bil natančen Karim Benzema. Za Francoza je bil to že zadetek številka 400 v dresu Reala.

Madridčani so tudi tretji gol dosegli iz najstrožje kazni. Tokrat so bili domači branilci pregrobi z Balom, ki je nato tudi prevzel odgovornost in zadel za končnih 3:0.

Real ima po slavju na Kanarskih otokih 63 točk na tretjem mestu, medtem ko je Las Palmas na 19. mestu in ga do konca sezone čaka težak boj za obstanek.

Zinedine Zidane je pred prvim četrtfinalnim obračunom lige prvakov proti Juventusu ob Ronaldu odpočil tudi nekoliko poškodovanega kapetana Sergia Ramosa, Tonija Kroosa in Marcela.