Poraz Atletica Barco popeljal korak do naslova

La liga 19. Apr 201823:00 > 23:01
Getty Images

Ngometaši Barcelone že na naslednji tekmi postanejo državni prvaki. Potem ko je Atletico Madrid klonil pred Real Sociedadom (0:3), Katalonci za lovoriko potrebujejo le še tri točke.

Na Anoeti so gostje prvič zapretili po 20 minutah, a je bil Geronimo Rulli, ki se je med vratnici vrnil po dveh mesecih, zanesljivo na mestu. Sedem minut pozneje je baskovska zasedba povedla. Po desni strani je prodrl Adnan Januzaj in poslal povratno žogo na sredino kazenskega prostora, kjer jo je z 11 metrov s pomočjo vratnice za hrbet Jana Oblaka poslal Willian Jose.

V drugem delu se je Oblak najprej izkazal z obrambo po poskusu Januzaja, na drugi strani pa sta bila z glavo nevarna Fernando Torres in Šime Vrsaljko. Willian Jose je zapravil veliko priložnost, za katero pa se je strelec prvega gola odkupil v 80. minuti, ko je s peto podaljšal proti Juanmiju, ki je pobegnil gostujoči obrambi, nato pa žogo spravil prek Oblaka v gol. V igro je vstopil le osem minut pred tem. V 92. minuti je slovenskega vratarja premagal še z natančnim strelom z glavo, ko je žogo pospravil ob stičišču vratnice in prečke v mrežo.

Pet krogov pred koncem ima Barca pred Atleticom zdaj 12 točk naskoka. Nov naslov lahko potrdi že naslednji konec tedna z zmago nad Deportivom iz La Corune.