El Clasico postregel z remijem in obupnim sojenjem

La liga 6. Maj 201820:33 > 21:13
Camp Nou
Getty Images/Matthias Hangst

Nogometaši Barcelone in Reala so v derbiju 36. kroga la lige remizirali (2:2), kar pomeni, da bo blaugrana prvenstvo najverjetneje končala brez poraza.

Strelca za domače sta bila Luis Suarez v 10. in Lionel Messi v 52. minuti, medtem ko sta se pri Madridčanih na listo strelcev vpisala Cristiano Ronaldo (14. minuta) in Gareth Bale (72. minuta).

S takšnim razpletom so precej bolj lahko zadovoljni domači, saj so od konca prvega polčasa igrali z nogometašem manj. Takrat je bil izključen Sergi Roberto.

Sodnik (če ga tako lahko sploh kličemo) Alejandro Hernandez je v drugi polovici prvega dela povsem izgubil kompas. Najprej je spregledal očiten prekršek nad Luisom Suarezom, ki je imel za posledico brutalen štart Messija na Sergia Ramosa, hitro zatem pa je na Samuela Umtitija “mesarsko” naletel Bale.

Sodu dno je izbil boksarski vložek Roberta, ki je udaril Marcela in Hernandez je takrat vendarle segel po rdeči karton. Po koncu prvega polčasa so delilca krivice obstopili jezni igralci Barcelone, vendar je na odmor močno hendikepiran odšel tudi Real, saj se je ob izenačujočem golu poškodoval Ronaldo.

V drugem polčasu se je sodniška farsa nadaljevala, Hernandez je spregledal očitno enajstmetrovko (prekršek nad Marcelom v kazenskem prostoru), še pred tem pa je Barcelona povedla, potem ko je Suarez v boju za žogo brcnil Raphaela Varanea.

Sodniških napak je bilo sicer še nekaj, a našteli smo le tiste, vidnejše, sicer pa bodo o njih zagotovo kakšno “razdrli” tudi akterji derbija na novinarski konferenci.

Kakorkoli že, Barca je ostala neporažena in ima do konca tekme proti Villarealu, Levanteju in Sociedadu. Omeniti velja še ovacije za Andresa Iniesto, ki je igro zapustil v 57. minuti in tako zaključil bogato kariero nastopov na El Clasicih. Zbral jih je kar 38!

Na lestvici strelcev španske la lige je Messi krepko na prvem mestu (33 golov), drugi je Ronaldo (25), tretji Suarez (24), sledita Iago Aspas (20) in Antoine Griezmann.