Nič ne bo s sanjsko sezono, Levante šokiral Barcelono

La liga 13. Maj 201822:36 > 22:44
Getty Images

Nogometaši Barcelone so na tekmi predzadnjega kroga La Lige prvič v tej sezoni doživeli poraz. Levante je slavil s 5:4.

Gostitelji so v prvem polčasu povedli z 2:0 in nakazali, da bi lahko poskrbeli za veliko presenečenje. Za lepo prednost je z dvema zadetkoma poskrbel Emmanuel Boateng. Barca je do konca polčasa uspela zmanjšati zaostanek, v 38. minuti je bil natančen Philippe Coutinho.

Drugi polčas je poskrbel za nov šok blaugrane. Gostitelji so že v prvem napadu preko Enisa Bardhija povišali na 3:1, nato pa v naslednji desetih minutah zadeli še dvakrat. Uspešna sta bila znova Boateng in Bardhi. Gostje so se vendarle prebudili in na krilih Coutinha, ki je prišel do hat-tricka, znižali zaostanek, v 71. minuti pa se z uspešno izvedeno enajstmetrovko Luisa Suareza povsem približali.

Gostje so do konca pritiskali, a ostali brez izenačujočega zadetka. Levante je tako Barceloni preprečil, da bi kot prva v zgodovini La Lige sezono končala brez poraza.