Kriza Barce – že tretja zaporedna tekma brez zmage

La liga 29. Sep 201818:08 > 18:09
Alex Caparros/Getty Images

Nogometaši Barcelono se še enkrat več razočarali. Na tretji zaporedni tekmi niso uspeli zmagati.

Katalonci so na Camp Nou proti Athletic Bilbau iztržili le remi 1:1, pred tem so remizirali že z Girono, med tednom pa presenetljivo izgubili proti Leganesu. Na vseh treh tekmah so prikazali resnično bledo igro.

Barcelona sicer še vedno vodi s 14 točkami, s točko in tekmo več od Real Madrida, Atletico, Alaves in Espanyol imajo po 11 točk. Situacija se lahko po večernem derbiju v Madridu spremeni.

Gostje so povedli v 41. minuti, ko je po podaji Susaete zadel De Marcos. Domačini so nato v nadaljevanju zaigrali bolje, predvsem vstop Lionela Messija s klopi v 55. minuti je popravil igro aktualnih španskih prvakov

Coutinho je v 62. minuti zadel prečko, Messi pa v 75. stativo (že šestič letošnjo sezono). Šele v 84. minuti je po asistenci Messija izenačil Munir. V 91. minuti je imel priložnost za preobrat Rakitić, a je ostalo pri 1:1.

Bilbao ni izkoristil priložnosti, da bi premagal Barcelono po 17 letih.