Oslabljeni Atletico kiksnil pri Leganesu

La liga 3. Nov 201814:59 > 15:01
Getty Image/Gonzalo Arroyo Moreno

V prvem obračunu 11. kroga španske La lige sta se Atletico Madrid našega Jana Oblaka in Leganes razšla brez zmagovalca (1:1).

Colchonerosi so v domačem prvenstvu že tretjič zapored ostali brez polnega plena. Atletico je v prvem polčasu imel večjo posest igre in nekoliko boljšo igro, toda resnejše priložnosti so imeli domači.

Atletico je igral brez Diega Coste, Kokeja in Godina, vendar je prvi zvezdnik moštva Antoine Griezmann z zadetkom iz prostega strela v 69. minuti vendarle uspel zadeti za pričakovano vodstvo gostov iz Madrida. Francoz bi dve minuti kasneje po napaki v domači obrambi lahko odločil zmagovalca, a mu je veselje preprečil sijajni vratar Ivan Cuellar.

Vse je kazalo na zmago Atletica, ko je Thomas Partey naredil prekršek, po katerem je Jonathan Silva sijajno podal žogo, Rodrigo Tarin je uspel priti do strela in zadel prečko, Jana Oblaka pa je po odbiti žogi premagal Guido Carrillo in s svojim tretjim zadetkom v sezoni domačim navijačem prinesel nov razlog za veselje.

Atletico ima 20 točk po 11. krogih, eno manj in tudi dvoboj več od prve Barcelone, Leganes pa je 18. z devetimi osvojenimi točkami.