Real na debiju Solarija do težko prigarane zmage

La liga 3. Nov 201818:15 > 18:22
Denis Doyle, Getty Images Sport

Real Madrid je po petih obračunih brez zmage v La ligi z obilico sreče v 11. krogu z 2:0 odpravil Real Valladolid. Santiago Solari je tako uspešno prestal debi na klopi kraljevega kluba.

Na debiju vršilca dolžnosti trenerja v prvenstvu, Santiaga Solarija, sta bila strelca Kiko Olivas, ki je dosegel avtogol v 83. minuti, in Sergio Ramos z natančno izvedeno enajstmetrovko dve minuti pred koncem.

Madridčani so odlično začeli tekmo, mesto v začetni enajsterici je dobil tudi mladi bočni branilec Sergio Reguilon, ki je odigral izvrstno tekmo. Gostje so se začetnega pritiska domačih otreslih po 15 minutah igre in tudi sami nekajkrat resneje ogrozili vrata domačih.

Solari je v želji po spremembi dogajanja v igri iz igre potegnil Casemira, Asensia in Bala, v igro pa poslal Isca, Vasqueza in Viniciusa Juniorja. Ravno slednji je tehtnico prevesil na stran domačih.

V 83. minuti je prodiral po levi strani in udaril proti golu, žoga je zadela Kika Olivasa in povsem spremenila smer ter končala v gostujoči mreži za veliko olajšanje na Santiago Bernabeuu. Vinicius je pet minut kasneje podal do Karima Benzemaja, nad katerim je Fernando Calero naredil prekršek za najstrožjo kazen. Odgovornost je prevzel kapetan Sergio Ramos in s tretjim letošnjim zadetkom dokončno odločil srečanje.