Betis šokiral Barco ob Messijevem povratku

La liga 11. Nov 201817:46 > 18:09
Alex Caparros, Getty Images Sport

Nogometaši Betisa so premagali Barcelono s 4:3 na Camp Nou v 12. krogu La lige.

Ekipa iz Seville je prišla do vodstva v 20. minuti, ko je Firpo Jr.  izkoristil odlično podajo Williama Carvalha z leve, preigral je Sergia Roberta  in premagal Marca-Andreja ter Stegna.

Betis je v 34. minuti povišal na 2:0, ko je po odlični akciji in popolnoma razglašeni obrambi Barcelone gol dosegel Joaquin po podaji Cristiana Tella.

Leo Messi je je vrnil v ekipo Barcelone po dveh izpuščenih krogih zaradi poškodbe roke na tekmi proti Sevilli, v 67. minuti se je vpisal med strelce, ko je zadel iz 11m. Pred tem je bil v šestnajstercu Betisa pod prekrškom Jordi Alba.

Ko je že izgledalo, da bodo Katalonci prišli do izenačenja, je sledil nov šok. Na 3:1 je za zeleno-bele povišal Giovani Lo Celso v 71. minuti po strelu iz okrog 10 metrov in nespretni reakciji ter Stegna, ko se je žoga od njegove roke odbila v mrežo.

V 79. minuti je Barcelona prišla do drugega zadetka na tekmi, ko je zadel Arturo Vidal po asistenci El Haddadija. Situacija je bila sporna zaradi možnega prepovedanega položaja, a je glavni sodnik Mateu Lahoz po pregledu VAR posnetka pokazal na sredino igrišča.

V 81. minuti so Katalonci ostali na terenu z igralcem manj, ko je drugi rumeni karton prejel Ivan Rakitić, ki je zaustavljal Lo Celsa v proti napadu.

Vendar je Betis v naslednjem napadu 2 minuti kasneje dosegel še en zadetek, ko ga je po spodaji Firpa z leve dosegel Sergio Canales.

V drugi minuti sodnikovega dodatka je zaostanek zmanjšal Leo Messi po podaji Vidala in postavil končni rezultat 3:4.