Real zmanjšal zaostanek z zmago v Vigu

La liga 11. Nov 201822:33 > 22:39
Jonathan Daniel, Getty Images Sport

Na zadnji tekmi 12. kroga La lige je Real prišel do šeste zmage v sezoni in končno prekinil težko serijo treh porazov in šest tekem brez zmage. Madridčani so proti Celti slavili s 4:2.

David Ramos/Getty Images

Real Madrid je slavil na gostovanju pri Celti v Vigu s 4:2. Na težkem terenu z veliko grobih štartov in dvema nenadejanima menjavama v prvem polčasu je Real odšel na odmor z vodstvom 1:0.

Po 19. minutah je moral igro zapustiti Casemiro, ki ga je zamenjal Ceballos. V 23. minuti je Luka Modrić idealno asistiral Karimu Benzemaju pri zadetku za 1:0. Ob koncu prvega polčasa je zaradi poškodbe moral igro z igrišča še Sergio Regulion, namesto njega je vstopil Javier Sanchez.

V 56. minuti je po avtogolu Gustava Cabrala Real prišel do vodstva 2:0, a so domači odlično reagirali in 5 minut kasneje zmanjšali zaostanek preko Huga Malla. Vse je bilo odločeno v 83. minuti, ko je Sergio Ramos v svojem stilu s panenko uspešno izvedel strel z bele točke za 3:1. V 87. minuti so domači ostali z igralcem manj na igrišču, ko je Cabral dobil drugi rumeni karton, sodnik Mallenko pa mu je pokazal predčasno pod pod prho.

Tekma se je aktivno nadaljevala še v sodnikovem podaljšku, ko je še en gol po protinapadu Reala dodal Ceballos, v 94. pa še Brais Mendez za Celto in končni rezultat 2:4.

Sevilla je doma premagala Espanyol z 2:1. Za domače sta zadela Mercado in Gonalons, za Katalonce pa Iglesias.

Rayo Vallecano in Villareal sta se v predmestju Madrida razšla z remijem 2:2. De Tomas in Garcija sta se vpisala med strelce za domače, za Villareal pa sta gola dodala Chukwueze in Sansone.