Villarreal z dvema goloma Cazorle do točke proti Realu

La liga 3. Jan 201923:18 > 23:28
Getty Images

Nogometaši Reala so leto 2019 začeli z remijem proti Villarrealu (2:2) in znova izgubili dve dragoceni točki. Rumena podmornica, ki se zaenkrat bori za obstanek, je poskrbela, da Real ostaja na četrtem mestu v La Ligi.

Preostale ekipe v La Ligi bodo sicer leto 2019 začele ta konec tedna, Villarreal in Real Madrid pa sta še pred tem odigrala zaostalo tekmo 17. kroga.

Kraljevi klub se je na stadionu Ceramica že v četrti minuti znašel v zaostanku. Podajo Chukwuezeja je vnovčil Santi Cazorla in hitro nakazal, da aktualne evropske prvake čaka zahteven večer. Veselje domačih navijačev je sicer trajalo le dobre tri minute, saj je že v sedmi minuti podajo Lucasa Vazqueza izkoristil Karim Benzema. V 20. minuti je za popolni preobrat poskrbel Raphael Varane. Do konca polčasa je Real preko Luke Modrića še enkrat zatresel mrežo domačih, a so sodniki gol zaradi prepovedanega položaja razveljavili.

Drugi polčas je najprej postregel z zaspanim začetkom. Na priložnost smo čakali vse do 71. minute, ko je rumena podmornica zapretila prek Alvara. Slednji je z glavo meril mimo vrat Reala. Gostje so pred zaključkom tekme prehitro posvetili branjenju minimalne prednosti in bili za to kaznovani. V 82. minuti je spet udaril Cazorla in izenačil na 2:2. Santiago Solari je v 86. minuti v igro poslal Viniciusa, ki pa tokrat ni uspel rešiti Madridčanov. Ostalo je pri 2:2, kar pomeni, da Real pred uradnim začetkom drugega dela sezone za vodilno Barcelono zaostaja za sedem točk.