Kraljevi pokal: Girona izločila Atletico!

La liga 16. Jan 201921:39 > 22:25
Dennis Doyle/Getty Images

Nogometaši Girone so pripravili veliko presenečenje in po remiju na povratni tekmi (3:3) v osmini finala kraljevega pokala izločili Atletico Madrid.

Prva tekma v Gironi se je končala z 1:1, zato je katalonski malček napredoval zahvaljujoč višjemu številu golov v gosteh.

Na stadionu Wanda Metropolitano je bilo sicer okrog 45.000 navijačev, ki pa so bili po koncu obračuna zelo razočarani.

Tekmo je bolje začel Atletico, ki je v 12. minuti povedel prek Nikole Kalnića, a je Girona v 37. minuti izenačila preko Fernandeza.

V drugem polčasu je Girona v 57. minuti prišla do popolnega preobrata, zadel je Christian Stuani. Domači so prek Angela Corree izenačili sedem minut kasneje, do konca srečanja pa smo videli še dva zadetka. V 84. minuti je zadel Griezmann, junak domačih pa je bil v 88. minuti Doumbia, ki je utišal Wando Metropolitano.

Jan Oblak je tekmo spremljal s klopi.

Ob Gironi in Sevilla so si uvrstitev med osem najboljših ekip kraljevega pokala zagotovili še Getafe, Valencia in Real Madrid.