Real strl Sevillo in dobil derbi za tretje mesto

La liga 19. Jan 201918:26 > 18:35
getty images/david ramos

Nogometaši Real Madrida so an derbiju 20. kroga La Lige v Madridu z 2:0 premagali Sevillo in se povzpeli na tretje mesto španskega državnega prvenstva.

Denis Doyle, Getty Images Sport

Madridčani so imeli pred derbijem s Sevillo kar nekaj težav zaradi poškodb. Santiago Solari je v začetno enajsterico znova uvrstil Viniciusa Juniorja, odsotnost zvezdnikov (Asensio, Bale, Kroos, Navas,…) pa se ni pretirano poznala.

Kraljevi klub je tekmo začel odlično, prvo priložnost pa si je priigral prav Vinicius, ki je v 6. minuti sprožil znotraj kazenskega prostora Seville, a mu je veselje preprečil vratar Seville Tomas Vaclik. V 22. minuti so do sanjske priložnosti prišli Andaluzijci, zapravil pa jo je Sergio Escudero, ki je meril mimo leve vratnice. To sta bili tudi edini priložnosti v prvem delu.

Tudi drugi polčas je bolje odprl Real, znova pa je prvi zapretil Vinicius, ki je v 52. minuti najprej preigral dva branilca, nato pa meril mimo desne vratnice. V 58. minuti je bil izredno blizu zadetku Luka Modrić, a se je vnovič izkazal Vaclik. Vinicius je čez šest minuti še drugič na tekmi za las zgrešil vrata Seville, tri minute zatem pa je prečko zadel Dani Ceballos. Sevilla je bila v drugem polčasu povsem razglašena, Real pa je do vodstva prišel v 78. minuti, ko smo videli trenutek tekme. Pod evrogol gol se je podpisal Casemiro, ki je ugnal nemočnega Vaclika. Končni rezultat je v 92. minuti postavil Luka Modrić.

Real se je z zmago povzpel na tretje mesto, Sevilla pa za njim na četrtem zaostaja za tri točke.