Real trpel, nato pa prišel do lepe prednosti

La liga 24. Jan 201923:12 > 23:23
Denis Doyle, Getty Images Sport

Nogometaši Real Madrida so prvo četrtfinalno tekmo kraljevega pokala proti Gironi dobili s 4:2 in si priigrali lepo prednost pred povratno tekmo v Kataloniji.

Tekmo polno preobratov je bolje začela Girona, ki je v 7. minuti prek Anthonyja Lozana povedla in poskrbela za molk na Santiagu Bernabeuu. Madridčani za izenačenje niso potrebovali veliko časa. V 18. minuti se je s podajo izkazal Alvaro Odriozola, gostujočega vratarja pa je z natančnim zaključkom ugnal Lucas Vazquez. Real je povedel v 42. minuti, ko je enajstmetrovko izkoristil Sergio Ramos, v zaključku prvega dela pa je bil nenatančen še Karim Benzema.

Prvih 20 minut drugega polčasa je bilo zelo mirnih, v 66. minuti pa so po neumnosti domačega nogometaša Marcosa Llorenteja gostje prišli do enajstmetrovke. Žogo je v roke vzel Alex Granell, ki je zanesljivo ugnal Courtoisa. Santiago Solari je v 70. minuti v igro poslal Isca, Real pa je nato zaigral kot prerojen. V 77. minuti je z leve podal Marcelo, pred vrati pa se je odlično znašel Sergio Ramos in zadel za 3:2. Le tri minute zatem je po podaji Viniciusa Juniorja zadel še Karim Benzema in postavil končni rezultat.

Girona bo na povratnem obračunu prihodnji teden lovila dva zadetka zaostanka, v četrtek pa sta se na prvi četrtfinalni tekmi pomerila še Espanyol in Betis. Tekma se je končala z 1:1.