Barcelona s šestico do preobrata in polfinala pokala

La liga 30. Jan 201923:34 > 23:47
Alex Caparros/Getty Images

Barcelona je pred svojimi navijači nadoknadila zaostanek z 2:0 s prve tekme in na Camp Nou povsem razbila Sevillo s kar 6:1.

Ernesto Valverde je na Camp Nouu na zelenico poslal svojo najmočnejšo zasedbo in se na koncu razveselil visoke zmage Barcelone, ki je Sevillo odpravila s 6:1.

Tekmo so domači odlično odprli in povedli že v 13. minuti, ko je Coutinho uspešno realiziral enajstmetrovko. Sevilla je imela v 27. minuti priložnost, da spremeni potek tekme, a je Ever Banega zapravil strel z bele točke. Od takrat dalje se je ladja Andaluzijcev začela potapljati.

Še pred polčasom je v 31. minuti rezultat s prve tekme izničil Ivan Rakitič. V drugem polčasu pa dva hitra zadetka domačih. V 53. minuti je bil še enkrat uspešen Coutinho, minuto zatem pa še Sergi Roberto.

Za nekaj upanja gostov je poskrbel Guilherme Arana, ki je zadel za 4:1. Katalonci so tekmo mirno peljali h koncu, ko sta zadetka dosegla še oba zvezdnika Luis Suarez in Leo Messi za končno zmago s 6:1 pred domačimi gledalci.