Na štirih tekmah La Lige padlo kar 23 zadetkov

La liga 24. Nov 20131:13 > 1:42

Španija – Najučinkovitejša sta bila kluba iz prestolnice. Atletico in Real sta skupaj nasprotniku namreč natresla kar 12 golov! Kljub velikim težavam s poškodbami je do zmage prišla tudi Barcelona in to prepričljivo.

Kljub visoki zmagi Real Madrida, so v prestolnici zaskrbljeni. Kmalu po začetku drugega polčasa je namreč zaradi poškodbe z igrišča moral Cristiano Ronaldo, ki je na začetku tekme dosegel še svoj 35. zadetek na zadnjih 25. tekmah. Več podrobnosti o poškodbi še ni znanih. Po odhodu Portugalca z igrišča so zanesljivo zmago zagotovili Alvaro Morata, Karim Benzema, Isco in Gareth Bale.
Barcelona se ta čas sooča z velikimi težavami zaradi poškodb. Kljub temu pa Katalonci nizajo zmage. Tokrat je padla Granada. “Blaugrana” je povedla z 2:0 že v prvem polčasu ko sta bila iz enajstih metrov natančna Andres Iniesta in Cesc Fabregas, ki sta tudi priigrala kazenska strela. V drugem sta zadela še Sanchez ter Pedro in nove tri točke so v žepu.
Najvišjo zmago sobotnega igralnega dne je dosegel Atletico Madrid, ki je Getafeju natresel kar 7(!) zadetkov. Po nekoliko lenobnem začetku tekme, je Raul Garcia v 25. minuti Atletico popeljal v vodstvo, ki ga je podvojil Alberto Lopo z avtogolom. Nato je sledila še izključitev Juana Valere in začelo je pokati. V drugem polčasu so domači dosegli kar pet zadetkov in gladko slavili.
Na srečanju med Real Sociedadom in Celto, je bil veliki junak Carlos Vela, ki je dosegel kar štiri zadetke in poskrbel za popoln preobrat.