16-letni Fati v zgodovino ob novem spodrsljaju Barce

La liga 31. Avg 201918:38 > 18:41
Juan Manuel Serrano Arce, Getty Images Sport

Barcelona je po porazu in zmagi v prvih dveh krogih La lige na obračunu tretjega kroga proti Osasuni na svoj račun vpisala tudi prvi neodločen izid (2:2).

Ob dejstvu, da so Katalonci znova ostali brez zmage, je dvoboj zaznamoval tudi podvig 16-letnega napadalca gostov Ansuja Fatija.

Barcelona tudi na drugi letošnji prvenstveni tekmi v gosteh ni uspela priti do zmage. Osasuna je na stadionu El Sadar povedal v sedmi minuti z atkrativnim volejem Roberta Torresa in ob povsem anemičmih gostih (v celotnih 45 minutah niso niti enkrat streljali neposredno proti vratom nasprotnika) tudi dobila prvi polčas.

Na začetku drugega polčasa je Ernesto Valverde, ki še vedno močno pogreša Lionela Messija in Luisa Suareza, v igro poslal Ansuja Fatija, napadalca rojenega oktobra leta 2002. Mladenič se mu je za zaupanje oddolžil v 51. minuti, s čimer je postal tretji najmlajši strelec v zgodovini španske prve lige in najmlajši v zgodovini kluba (pred njim se je z laskavimi nazivom ponašal Bojan Krkić).

Barcelona je v 64. minuti povedla z 2:1, ko je zadel še drugi rezervist Arthur. Tako pri prvem kot pri drugem zadetku je podal Carlos Perez, prav tako velik up Barcelone.

Domači so si točko zagotovili v 81. minuti, ko je Gerrard Pique igral z roko v kazenskem prostoru. Z bele točke je bil natančen Torres in postavil končni izid 2:2.