Kraljevi pokal: Real Sociedad presenetil Real Madrid

La liga 6. Feb 202021:00 > 21:03
Gonzalo Arroyo Moreno/Getty Images

Nogometaši madridskega Reala tudi šesto leto zapored ne bodo osvojili kraljevega pokala, saj jih je v četrtfinalu s 4:3 izločil Real Sociedad.

Kraljevi klub je v omenjenem tekmovanju zadnjič slavil leta 2014, od takrat naprej pa je kraljevi pokal zanj zaklet.

Ekipa Zinedina Zidana je tokrat razočarala na Santiago Bernabeuu, kjer se je veselil baskovski Real Sociedad. Gostitelji so sicer ves čas nadzirali posest žoge, a so bili gostje tisti, ki so zabijali gole in že v 56. minuti vodili s 3:0.

Prvi gol je dosegel norveški čudežni deček Martin Ödegaard, sicer član Reala, ki je v 22. minuti premagal Alphonsa Areolo. V 54. in 56. minuti je domače šokiral še mladi švedski napadalec Alexander Isak, ki je Real spravil v nemogoč položaj.

Domače je med žive vrnil Marcelo, ki je zadel v 59. minuti, vse upe Reala pa je deset minut zatem pokopal Mikel Merino, ki je izkoristil asistenco Isaka.

Real je sicer do konca tekme preprečil sramoto in prek Rodryga (81. minuta) in Nacha (93. minuta) ublažil poraz.