Betis dvakrat vodil, a Barca z napori do preobrata

La liga 9. Feb 202022:49 > 22:55
Denis Doyle/Getty Images

Nogometaši Barcelone so na gostovanju pri Betisu prišli do pomembne in zelo težko prigarane zmage s 3:2. Tekmo je sicer odločil Clement Lenglet, a junak obračuna je bil Leo Messi s hattrickom asistenc.

Tekma se je na Villamarinu začela idealno za domače, saj so že v 5. minuti prišli do enajstmetrovke. Le to je za prvo vodstvo uspešno izvedel Sergio Canales. Sledilo je ekspresno izenačenje Barce, po lepi podaji Lea Messija je iz neposredne bližine zadel Frenkie de Jong.

Dokaj kmalu je sledilo še drugo vodstvo Betisa. Po napaki Vidala na sredini je nekoliko z leve do strela prišel Nabil Fekir in svojo ekipo popeljal do prednosti 2:1. A so tudi tokrat Katalonci imeli odgovor. Do novega izenačenja so prišli globoko v sodnikovem dodatku, ko je Messi podal s prostega strela, podajo pa je izkoristil Sergio Busquets.

V drugem polčasu se je tempo umiril, Katalonci pa so povsem zagospodarili na terenu. Nekajkrat je bil nevaren Messi s svojimi prodori in streli, v 72. minuti pa se je izkazal še s tretjo asistenco na tekmi, ko je po njegovi podaji zmagovalca odločil Clement Lenglet.

V 76. in 79. minuti je glavni sodnik pokazal drugi rumeni karton, najprej ga je prejel Fekir, potem pa še Lenglet.

Barcelona ostaja na drugem mestu, zaostanek za Realom pa še vedno ostaja -3.