Barca z neprepričljivo igro do zmage

La liga 16. Jun 202023:50 > 23:56
REUTERS/Albert Gea

Nogometaši Barcelone so na tekmi 29. kroga španske La lige z 2:0 ugnali Leganes. Katalonci imajo tako ob tekmi več 5 točk prednosti pred Realom na vrhu lestvice.

Barcelona je prevladovala na igrišču in imela veliko posest žoge. Leganes še zdaleč ni bil nenevaren. Pri izidu 0:0 je imela ekipa iz Madrida dve veliki priložnosti. Clement Langlet je moral posredovati na golovi črti, kasneje pa je Guerrero že premagal Ter Stegna, a je njegovo veselje preprečila vratnica.

Barcelona je do vodilnega zadetka srečno prišla v 42. minuti. Po podaji Firpa je v polno meril Ansu Fati.

Blaugrana je tekmo odločila v 69. minuti. Messi je odigral dvojno podajo s Suarezom, prodrl v kazenski prostor in nato iztržil enajstmetrovko. Strel iz bele točke je uspešno realiziral in dosegel 21.zadetek v letošnji sezoni La lige. To je bil njegov 699. gol v karieri.

Zaznati je bilo mnogo elementov, ki bi jih Katalonci morali popraviti. Tudi tokrat jim je strnjena obramba nasprotnika predstavljala nemalo težav.

Real bo na potezi v četrtek. Na stadion Alfreda di Stefana prihaja Valencia.