Bilbao slavil, Mallorca ostaja v coni izpada

La liga 27. Jun 202016:13 > 16:17
REUTERS/Albert Gea

Nogometaši Athletica iz Bilbaa so v sobotnem programu v okviru 32. kroga La lige s 3:1 premagali Mallorco.

Na praznem San Mamesu je domača ekipa potrebovala približno dvajset minut, da je vzpostavila popoln nadzor nad igro in čeprav so v določenem trenutku grozili tudi nogometaši Mallorce je bilo vse jasno ob koncu tekme.

Bilbao je do prednosti prišel v 16. minuti z golom Raula Garcie iz enajstmetrovke za katero je prekršek pri gostih storil Lago Junior. Za Garcio je bil to 11 gol v sezoni in sedmi iz bele točke. Domači so potrebovali zgolj osem minut, da so podvojili prednost potem, ko je zadetek v 24. minuti proslavil Oihan Sancet.

Gostje so neuspešno poizkušali, da bi se vrnili v tekmo. Za negotov zaključek tekem je v 70. minuti poskrbel hrvaški nogometaš pri Mallorci Ante Budimir, ki je bil natančen iz bele točke. Deset minut pozneje je sijajno priložnost za izenačenje zapravil Dani Rodriguez. Za 11 zmago Athletica in končni rezultat 3:1 je v 90. minuti poskrbel Asier Villalibre