Barca slavila v Bilbau, Katalonci zdaj na 3. mestu

La liga 6. Jan 202122:53 > 23:16 0 komentarjev
Reuters/Vincent West

Nogometaši Barcelone so na zaostali tekmi 2. kroga v španski La Ligi v gosteh s 3:2 premagali Athletic Bilbao. Za domače sta zadetka dosegla Inaki Williams in Iker Muniain, za Katalonce pa Pedri in dvakrat Leo Messi.

Bolje so začeli gostitelji, ki so v tretji minuti povedli prek Inakija Williamsa. Toda ni trajalo dolgo, da so Katalonci prišli do izenačenja. V 14. minuti je Frenkie de Jong sijajno zaposlil Pedrija, ki je žogo poslal v mrežo. Pedri je nato v nadaljevanju, natančneje v 38. minuti s peto lepo podal do Lea Messija, ki je Barcelono popeljal do prednosti z 2:1. S tem rezultatom se je tudi končal prvi polčas.

V drugem polčasu si je Barca utrla pot do zanesljive zmage potem, ko se je med strelce v 62. minuti znova vpisal Messi, ki je gol dosegel po asistenci Griezmanna. Do konca tekme je Baskom uspelo zgolj še priti do znižanja rezultatskega zaostanka potem, ko je napako pri podaji v 90. minuti storil Messi nato pa je v nadaljevanju v mrežo zatresel Iker Muniain. Barcelona je na San Mamesu slavila prvič po oktobru leta 2017.

Po tej zmagi ima Barcelona po 17 tekmah 31 točk. Katalonci so zdaj na 3. mestu. Za drugouvrščenim madridskim Realom, ki ima enako število odigranih tekem zaostajajo 5 točk. Za vodilnim Atleticom pa ima z dvema tekmama zaostanka 7 točk prednosti. Athletic Bilbao je na devetem mestu in je pri 21 točkah.