Beli balet rešil točko proti Sociedadu

La liga 1. Mar 202122:55 0 komentarjev
Vini Jr.
Vini Jr.

V 25. kolu La Lige sta se na stadionu Alfreda di Stefana srečala Real Madrid in Real Sociedad. Gostje so prekinili niz zmag Madridčanov, tekma se je končala z izidom 1:1.

Real Madrid je po štirih zaporednih zmagah igral le neodločeno in zapravil priložnost, da na lestvici prehiti Barcelono in se še bolj približa Atleticu.

Madridčani so imeli prvo pravo priložnost v 22. minuti, ko je po predložku s petih metrov z glavo streljal Mariano, vendar je njegov poskus ustavila vratnica. Domači so imeli v prvem polčasu več od igre, vendar so njihovi poskusi leteli mimo vrat ali pa so jih branilci Sociedada blokirali.
Gostje so v vodstvo, proti toku igre, prišli v 55. minuti. Nacho je poslal lep predložek v kazenski prostor, kjer je bil v skoku najvišji Portu in z glavo zadel v zgornji kot – 0:1. Za 28-letnika je bil to sedmi zadetek sezone, prav neverjeten pa je podatek, da je zadel prav z vsakim neposrednim strelom na gol!
Real Madrid je nato moči usmeril v napad in bil v 64. minuti blizu izenačenja. Casemiro je z glavo meril malo mimo vrat. Zinedine Zidane je poskušal z menjavami vliti novo energijo v svojo ekipo, vendar pravega učinka ni bilo vse do 89. minute, ko je prav rezervist Vini Jr. (v igro je vstopil v 61. minuti namesto Isca) izenačil. Pri strelu je imel nekaj sreče, saj se je žoga od branilca odbila mimo nemočnega vratarja Remira.

Na lestvici je Real Madrid z Barcelono izenačen na drugem mestu, za vodilnim Atleticom (ob tekmi več) zaostajata za pet točk, Real Sociedad pa je osamljen na petem mestu, šest točk za Sevillo in tri pred Betisom.