Real v 94. minuti rešil točko

La liga 9. Maj 202123:05 0 komentarjev
Real je proti Sevilli osvojil zgolj točko. Foto: Guliverimage

Madridski Real ni uspel izkoristiti remija med Barcelono in Atleticom. Beli balet je na domačem igrišču remiziral proti Sevilli (2:2), tako da razmerje na vrhu španske La lige tudi po 35. krogu ostaja enako.

V Španiji bo boj za naslov prvak očitno res odločen tik pred koncem prvenstva. Po včerajšnjem remiju med Barcelono in Atleticom sta danes remizirala še Real Madrid in Sevilla (2:2). A Andaluzijci so bili na pragu zmage, ki bi pomenila, da bi tri kroge pred koncem vodilno četverico ločile le štiri točke. Toda galaktiki so z golom Kroosa v 94. minuti vendarle rešili točko in ostajajo na drugem mestu lestvice.

Madridčani so dobro odprli tekmo in prek Karima Benzemaja povedli v 12. minuti, a je glavnik sodnik Juan Martinez Munuera po posredovanja VAR-a razveljavil zaradi prepovedanega položaja. Vodilnega gola so se tako veselili nogometaši iz Seville, ko je Fernando v 22. minuti izkoristil prekrasno podajo Ivana Rakitića. Real v prvem polčasu ni imel zrelih priložnosti za izenačenje.

V drugem delu so varovanci Zinedina Zidana zahtevali enajstmetrovko zaradi igranja z roko v kazenskem prostoru, a glavni sodnik niti po posredovanju VAR-a ni pokazal na belo točko. V 65. minuti je lepo priložnost za izenačenje zapravil Vinicius Junior, ki je po krasni akciji Modrića in Kroosa streljal mimo vrat. So pa beli zato izenačili v 67. minuti, ko je lepo podajo Kroosa v zadetek spremenil rezervist Marco Asensio. V 74. minuti se je zgodil najbolj opazen trenutek na tekmi. Eder Militao je v svojem kazenskem prostoru igral z roko, sodnik tega ni videl, Real pa je izpeljal proti napad. Gostujoči vrata Bono je podrl Benzemaja, zato je Martinez Munuera dosodil enajstmetrovko za Real. Po posredovanju videosodnikov je Munuera po ogledu posnetka spremenil odločitev in dosodil enajstmetrovko v korist gostov. Zanesljivo jo je izkoristil Ivan Rakitić in Sevilli znova priboril gol prednosti.

Ta na koncu vendarle ni bila dovolj, v četrti minuti sodnikovega dodatka (od šestih) je od daleč streljal Toni Kroos, žoga je rahlo zadela še enega rezervista Edena Hazarda in končala v mreži. Ob koncu tekme je imel priložnost za še tretji gol domačih Casemiro, a je streljal mimo vrat. Real je s točko ostal na drugem mestu lestvice (ima isto točk kot večni rival Barcelona). Atletico ima pred obema dve točki prednosti, Sevilla zdaj za Oblakom in druščino zaostaja za šest točk in se bo v zadnjih treh krogih težko vmešala v boj za naslov.