Skok nazaj: Epska zmaga Barce proti PSG-ju

La liga 14. Dec 202018:45 > 18:46 1 komentar
Getty Images

Žreb je določil, da se bosta v osmini finala ponovno udarila Barcelona in PSG. Ekipi sta se v tej fazi tekmovanja srečali že pred štirimi sezonami. Takrat smo videli enega izmed največjih preobratov v zgodovini nogometa.

V sezoni 2016/17 sta se v osmini finala Lige prvakov srečala Barca in PSG.

Francozi so tekmo na Parku princev dobili s 4:0 in le redki so verjeli, da lahko Katalonci izničijo prednost tekmeca.

A varovanci takratnega trenerja Luisa Enriqueja se niso predajali. Blaugrana je dala tekmecu tri tedne kasneje takoj vedeti, da ga na Camp Nouu ne čaka lahka naloga. Že v 3. minuti je zadel Luis Suarez, ob koncu prvega polčasa pa je Iniesta nevarno prodrl in Kurzawa je ob tem, ko ga je hotel zaustaviti, žogo poslal v lastno mrežo.

Na začetku 2. polčasa je enjastmetrovko realiziral Messi in dvoboj je bil ponovno odprt. Do 62. minute, ko je za veselje Parižanov poskrbel Edinson Cavani in odločil dvobo. Vsaj tako se je zdelo.

V 88. minuti je bilo še vedno 3:1 in ni ga bilo junaka, ki bi si upal pomisliti na to, da si lahko Katalonci rešijo kožo.

A na sceno je stopil Neymar, ki je najprej zadel s prostega strela. 2 minuti kasneje je Luis Suarez dokaj teatralno padel in iztržil enajstmetrovko. Iz pele pike je bil natančen Neymar, a Katalonci so potrebovali še en zadetek. V 95. minuti ga je po podaji Neymarja dosegel Sergi Roberto in tako potopil varovance Unaia Emeryja.

To je bil verjetno največji preobrat v zgodovini nogometa. Dogajanje lahko poživite v spodnjem videu.