Real po zmagi v Andaluziji ostaja pred Atleticom, slovo Espanyola

La liga 28. Maj 202320:45 > 21:06 0 komentarjev
Rodrygo

Nogometaši Real Madrida so v uvodni tekmi predzadnjega kroga španskega prvenstva v gosteh premagali Sevillo z 2:1 in se utrdili na drugem mestu razpredelnice. Slavila je tudi vodilna Barcelona in tretji Atletico.

Sevilla, ki bi se lahko ob uspešnem zaključku sezone prebila do mesta za evropska tekmovanja, je proti Realu povedla že v tretji minuti preko Rafe Mira, gostje iz prestolnice pa so prišli do preobrata po dveh golih Rodryga v 29. in 69. minuti.

Slavil je tudi Atletico, ki je ohranil stik z Realom. Z 2:1 so bili Jan Oblak (ki sicer znova ni igral) in soigralci boljši od Real Sociedada, za madridskim rivalom pa zaostanek ostaja le točka. Tri točke je osvojila tudi Barcelona, ki je že slavila naslov prvaka, z zmago pa se je do naslednje sezone poslovila od Camp Noua.

Do zmage z 1:0 je prišel Cadiz, ki se je tako povzpel na 13. mesto. A ni še varen: pred 18. Valladolidom ima le dve točki prednosti. Cadiz je sedaj izenačen z Getafejem in Valencio pri 41 točkah, točko manj imata Almeria in Celta Vigo. Boj za obstanek med špansko elito bo še izjemno napet.

Jasno pa je, da se bosta v segundo divison oziroma drugo ligo preselila Espanyol in Elche.

Kandidati za napredovanje v prvo ligo so Granada, Las Palmas, Alaves in Levante, možnosti za kvalifikacije pred zadnjim krogom v drugi ligi pa imata še Eibar in Albacete.